15 sty / Pawła, Arnolda, Izydora

Krotoszyn. Komendant straży pożarnej przechodzi na emeryturę

Autor: M.P. 25 cze 12:45
Starszy brygadier mgr inż. Jacek Strużyński po 4 latach pełnienia funkcji Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie odchodzi na emeryturę.

Jacek Strużyński Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie został w lipcu 2016 roku, zastępując na tym stanowisku Mariusza Przybyła.

 

Funkcję objął ze stopniem brygadiera, jednak w 2017 roku – z nadania Mariusza Błaszczaka, ministra spraw wewnętrznych i administracji – otrzymał stopień starszego brygadiera.

 

Przez ponad półtora roku przełożeni zauważają pełne zaangażowanie komendanta w służbę, organizowanie ochrony przeciwpożarowej i krajowego systemu ratowniczo – gaśniczego na terenie powiatu. Za swoją służbę otrzymał już nagrody i wyróżnienia. Otrzymanie stopnia starszego brygadiera jest jak dotąd najważniejszym wyróżnieniem – podkreślał wtedy Tomasz Niciejewski, ówczesny zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

 

O awansie komendanta powiatowego pisaliśmy tutaj – kliknij.

 

Teraz jednak 48-letni Jacek Strużyński żegna się ze służbą i od jutra przechodzi na emeryturę.

 

Dziś komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie żegna się ze sztandarem w krotoszyńskiej komendzie PSP, a jutro jedzie do Poznania, gdzie odbierze decyzję o odwołaniu ze stanowiska komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie i zwolnieniu ze służby.

 

Kto zastąpi Jacka Strużyńskiego na stanowisku szefa krotoszyńskich strażaków? O tym przekonamy się w najbliższych dniach.

Powiązanie z artykułem
Nowy komendant straży pożarnej

Zobacz artykuł
Ostatnie komentarze