18 wrz / Irmy, Stanislawa, Ireny

Krotoszyn. Jolanta Podziemska została radną. Zastąpiła Joannę Jarocką.

Autor: M.P. 06 lip 11:50
Jolanta Podziemska w wyborach samorządowych w 2018 roku startowała do rady miejskiej w Krotoszynie z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Zagłosowało na nią wówczas 48 osób, co nie pozwoliło jej na zdobycie mandatu.

 

W okręgu, w którym startowała (okręg nr 2) mandat otrzymało dwóch przedstawicieli Polskiego Stronnictwa Ludowego: Franciszek Marszałek (559 głosów) i Krzysztof Kierzek (280 głosów). Z racji tego, że Franciszek Marszałek wygrał wybory na burmistrza Krotoszyna i zrzekł się mandatu – jego miejsce zajęła kolejna osoba na liście – Joanna Jarocka, która zdobyła 68 głosów poparcia.

Pod koniec marca Joanna Jarocka wygrała jednak konkurs i została nową szefową Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury – pisaliśmy o tym tutaj [KLIKNIJ].

 

Joanna Jarocka musiała więc zrzec się mandatu na korzyść kolejnej osoby na liście Polskiego Stronnictwa Ludowego w wyborach samorządowych.

 

I tak oto Jolanta Podziemska (48 głosów w wyborach samorządowych) została radną rady miejskiej w Krotoszynie. Na ostatniej sesji rady miejskiej złożyła oficjalne ślubowanie.

 

- Ślubuję, tak mi dopomóż Bóg – powiedziała Jolanta Maria Podziemska po tym, jak przewodnicząca krotoszyńskiej rady miejskiej odczytała rotę ślubowania.

Ostatnie komentarze