28 lut / Romana, Ludomira, Lecha

Koźmin. Za mało miejsc w przedszkolach?

Autor: ola 17 sty 11:45
Wiemy dlaczego dzieci uciekają z gminnych przedszkoli.

Radni z gminy Koźmin Wlkp. zastanawiają się czy w gminie jest za mało miejsc w przedszkolach? W skali całej gminy Koźmin jest to kilkadziesiąt dzieci.

Za mało miejsc w przedszkolach?

Marek Wieczny zastanawiał się ile dzieci korzysta w wychowania przedszkolnego poza terenem gminy Koźmin? Interesowało go czy wynika to z faktu, że jest za mało miejsca w przedszkolach na terenie gminy Koźmin.

- Rozumiem, że część z dzieci jest z obszarów granicznych dwóch gmin. Ale czy są takie dzieci, które mieszkają w Koźminie czy na obszarach wiejskich, gdzie działa przedszkole i one pomimo tego uciekają nam poza teren naszej gminy? - dociekał rajca.

Miejsc nie brakuje

W dyskusji okazało się, że dzieci „uciekają” z gminnych przedszkoli przede wszystkim dlatego, że np. rodzice pracują w Krotoszynie, Jarocinie czy innej miejscowości. Wtedy to dzieci zabierają ze sobą do tamtejszego przedszkola.

-Praktycznie każdemu dziecku, które jest zgłoszone do przedszkola zapewniamy miejsce - wyjaśnił burmistrz miasta kwiatów i zieleni Maciej Bratborski.

Są miejsca to dzieci wracają

Zanim w Starej Obrze utworzono przedszkole to 27 dzieci chodziło do innych przedszkoli.

- Po jego uruchomieniu z 27 tylko 7 dzieci chodzi poza nasz obszar i 20 mamy z powrotem – mówi skarbnik gminy, Andrzej Serek.

Ostatnie komentarze