04 gru / Barbary, Krystiana, Jana

Koźmin Wlkp. Jutro koźminianki wyjdą na ulicę. Będą protestować

Autor: M.P.

Mieszkanki Koźmina Wielkopolskiego również przyłączają się do ogólnopolskiego protestu kobiet i chcą wyrazić swój sprzeciw wobec wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że aborcja w przypadku ciężkiego uszkodzenia płodu jest niezgodna z konstytucją.

Po protestach kobiet w Krotoszynie – teraz przyszedł czas na Koźmin Wlkp. Organizatorki strajku kobiet w Koźminie Wielkopolskim zaproponowały, by miał on formę spaceru.

Spotykamy się w czwartek, 29 października na targowisku przy ulicy Krotoszyńskiej w Koźminie Wlkp. o godzinie 18:00. Idziemy na rynek, później Borecka, Jana Pawła i aż do Hotelu Kosma – mówi jedna z organizatorek koźmińskiego protestu.

 

Jednocześnie prosi uczestników protestu, by w czasie przemarszu nie zapominali o zasadach kultury.

Proszę Was – jutro bez żadnych wandalizmów. Żadnych jajek, pisania po murach, dewastowania kościołów – wskazuje.

 

Protestujące kobiety – i wspierający ich mężczyźni – już przygotowują plakaty i banery na jutrzejszy protest. Kobiety domagają się wyboru w kwestiach aborcyjnych i nie zgadzają się z zakazem orzeczonym przez wyrok Trybunału Konstytucyjnego.

 

Właściciel Hotelu Kosma w Koźminie Wlkp., - po zakończeniu protestu – zaprosił wszystkich protestujących na darmową kawę lub herbatę.

Powiązanie z artykułem
Protest w Krotoszynie. Kobiety po raz kolejny wyszły na ulicę [ZDJĘCIA i FILM]

Zobacz artykuł
Ostatnie komentarze