19 lip / Wincentego, Wodzislawa, Marcina

Kluby z powiatu krotoszyńskiego zdominowały MMP w Sumo

Autor: T.S. 11 mar 11:00 229 odsłon

Kluby z powiatu krotoszyńskiego zdominowały Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn w Sumo U-21 i U-23. Zawodnicy Towarzystwa Atletycznego „Rozum”oraz UKS Samson Kobylin przywieźli z imprezy ponad 30 medali. Kluby zajęły także dwa pierwsze miejsca w klasyfikacji klubowej.

Z zawodów, które odbyły się w Myślenicach młodzieżowcy Towarzystwa Atletycznego przywieźli łącznie 17 medali. Trzy krążki – każdy innego koloru zdobyła Aleksandra Rozum, która triumfowała w kategorii do 65kg U-23 oraz zdobyła srebro w tej samej wadze w niższej kategorii wiekowej.

Jeszcze lepiej spisali się na tych samych zawodach sumocy kobylińskiego Samsona, którzy zdobyli 19 indywidualnych medali, w tym aż pięć złotych. Kobylinianie zwyciężyli w klasyfikacji medalowej przed TAR-em. - Młodzieżowcy obydwu klubów spisali się naprawdę wyśmienicie. Po tych zawodach widać, że stolica sumo jest w powiecie krotoszyńskim – powiedział po tych zawodach Dariusz Rozum, prezes Polskiego Związku Sumo i Prezydent Europejskiej Federacji Sumo.