01 cze / Justyna, Anieli, Konrada

Jechała z niemowlakiem, auto wjechało do rowu. Interweniował LPR

Autor: M.P. 23 kwi 09:05
Mieszkanka Koźmina Wlkp. podróżująca z 3-miesięcznym dzieckiem straciła panowanie nad samochodem, wjechała do przydrożnego rowu i uderzyła w mostek.

- Kobieta kierująca Suzuki, wyjeżdżając z miejscowości Rozdrażewek w kierunku Dąbrowy nie zachowała ostrożności i zjechała do pobliskiego rowu uderzając pojazdem w mostek – mówi Piotr Szczepaniak, rzecznik prasowy krotoszyńskiej policji.

Na miejsce wypadku skierowano policjantów, dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie oraz zastęp z jednostki OSP Rozdrażew. Dyspozytor medyczny do zdarzenia zadysponował również karetkę pogotowia oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

- W pojeździe, który zjechał z drogi i wpadł do rowu podróżowała kobieta z dzieckiem w wieku niemowlęcym – relacjonuje Mateusz Dymarski, zastępca oficera prasowego komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Lekarz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zbadał niemowlaka, a ratownicy medyczni zajęli się kobietą.

- Na szczęście matka odniosła tylko niegroźne obrażenia ciała wymagające doraźnej pomocy medycznej, a dziecku nic się nie stało – mówi Mateusz Dymarski.

Dziecko zostało przekazane pod opiekę ojca, a kobieta została przetransportowana do szpitala karetką kołową w celu dalszej diagnostyki.

 

- Kierująca była trzeźwa, jej obrażenia zakwalifikowano jako poniżej dni 7. Kobieta została ukarana mandatem w wysokości 250 zł – wskazuje Piotr Szczepaniak.

 

 

 

Fotografia poglądowa. 

Ostatnie komentarze