05 gru / Sabiny, Krystyny, Edyty

Jak usunąć naklejkę z numerem rejestracyjnym? [PORADY]

Autor: M.P.
Jak usunąć naklejkę z numerem rejestracyjnym? [PORADY]

Kilka nieudanych prób zeskrobania jej i mamy dość. Poddajemy się, odpuszczamy i nową naklejkę naklejamy np. obok. Po kilku takich zmianach właściciela i przerejestrowywaniu samochodu może się okazać, że połowa przedniej szyby jest dosłownie upstrzona.

No, ale inaczej nie może być, bo aktualny numer rejestracyjny musimy przykleić, inaczej dostaniemy 500 zł mandatu. Gra nie warta świeczki.

Dlatego podpowiadamy wam - co zrobić, by pozbyć się nieaktualnych naklejek z numerami rejestracyjnymi, odpornych na wodę. Pomoże nam zwyczajna suszarka do włosów. Wystarczy ustawić strumień gorącego powietrza i od wnętrza podgrzać nim szybę w miejscu, w którym znajduje się naklejka. Po chwili łapiemy ją za dwa końce i odrywamy równomiernie. Do usunięcia resztek kleju wykorzystujemy spirytus lub zmywacz do paznokci.

Jeżeli nie mamy ochoty na zabawę suszarką – możemy zaopatrzyć się w specjalistyczny preparat do usuwania naklejek. Na rynku dostępnych jest wiele tego typu substancji w cenie ok. 20 zł. Wówczas wystarczy zwilżyć szmatkę, przyłożyć ją do naklejki, odczekać chwilę, a następnie oderwać „niechcianego gościa”. Po wszystkim szybę należy spłukać dużą ilością wody. I gotowe.

Ostatnie komentarze