16 sty / Marcelego, Włodzimierza, Waldemara

Zduny. Worek medali przywieźli z Berlina karatecy Shodana [FOTO]

Autor: alf 30 wrz 13:20
12 medali zdobyli na turnieju Berliner Kata Cup karatecy ze zdunowskiego klubu UKS Shodan.

Siedem medali złotych, cztery srebrne oraz jeden brązowy krążek, to dorobek zawodników UKS Shodan Zduny wywieziony z zawodów Berliner Kata Cup. W berlińskim turnieju wystartowali karatecy z Niemiec, Polski oraz Kanady. Zawody rozgrywane były tylko w kata, a śledzący poczynania karateków z Shodana wiedzą, że to zawsze była i jest silna strona zawodników tego klubu.

 

Rywalizacja była zacięta, ale odbywała się w duchu fair play i przyjaznej, rodzinnej atmosferze. W osiągnięciu dobrych wyników nie przeszkodziła zdunowskim „wojownikom” nawet półroczna przerwa w startach, spowodowana pandemią. Oczywiście ekipa Shodana nie odmówiła sobie także w ramach relaksu spaceru po Berlinie zwiedzając kolumna zwycięstwa, Bramę Brandenburską czy Reichstag.

 

I tak, złote „berlińskie misie” zawisły na szyi teamu dziewcząt Ania Stanisławska, Marta Streubel z Nadią Duczmal oraz teamu Jakub Romański, Jakub Formanowski z Jarosławem Adamskim. Indywidualnie na najwyższym stopniu podium stanęli zaś Marta Streubel (kat. dzieci), Zofia Duczmal (kat. kadet), Jakub Formanowski (kat. kadet), Katarzyna Trafankowska (kat. senior) oraz Jarosław Adamski (kat. Masters). Ze srebrnymi medalami z Berlina wrócił z kolei team dziewcząt Zofia Duczmal, Nadia Duczmal z Martą Streubel oraz Ania Stanisławska i Nadia Duczmal (kat. dzieci) oraz Jakub Romański (kat. kadet). Na najniższym stopniu podium w berlińskim turnieju stanął Artur Augustyniak w kategorii dzieci.

 

Ostatnie komentarze
Popularne w GMINA ZDUNY