28 lut / Romana, Ludomira, Lecha

Zduny. Ważą się losy radnej

Autor: alf 15 sty 11:42
Zdaniem wojewody radna z Bestwina nie może łączyć funkcji samorządowca oraz szefa organizacji pozarządowej i wezwał zdunowskich radnych, do podjęcia odpowiednich kroków.

Magdalena Konrady, radna z Bestwina, piastuje mandat w zdunowskiej radzie jednocześnie kierując stowarzyszeniem „Szczęśliwy Bestwin”, które zajmuje się m. in. organizacją odpłatnych wieczorków odbywających się m. in. na sali wiejskiej – stanowiącej majątek gminy.

Natomiast zgodnie z literą prawa, radni nie mogą prowadzić działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy, w której  uzyskali mandat. Nie mogą też zarządzać taką działalnością lub być przedstawicielem czy pełnomocnikiem w prowadzeniu takiej działalności.  Radna miała 3 miesiące od przyjęcia ślubowania, na rezygnację z jednej z funkcji, czego nie uczyniła.

Dlatego do akcji wkroczył wojewoda wielkopolski, który widzi przesłanki do uchylenia mandatu radnej Magdalenie Konrady i  wezwał zdunowskich radnych do podjęcia stosownej uchwały. Co na to radni?  

Jeżeli nie ma tu korzyści majątkowej a ona robi wszystko charytatywnie, udziela się dla społeczności tylko w ramach „dziękuję”, to dlaczego jest w ogóle poruszany taki temat - dziwiła się podczas komisji radna, Karolina Jankowska-Grzybek.

Więcej o sprawie w „Gazecie Krotoszyńskiej”.

Ostatnie komentarze