/ Ireny, Kleopatry, Jana

Zduny. Pięć interwencji ws. niebezpiecznych owadów [FOTO]

Autor: alf 26 sie 21:09
Na przestrzeni ostatnich kilku dni, zdunowscy strażacy stawiali czoła gniazdom os i szerszeni. Owady stanowiły zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi.

Okres letni, to czas, kiedy w naszych domostwach, bądź w ich okolicach, mamy do czynienia z nieproszonymi gośćmi jakimi są m. in. osy czy szerszenie. Nie inaczej było ostatnimi czasy na terenie miasta i gminy Zduny. Zdunowscy strażacy w odstępie kilku dni, w sprawie owadów błonkoskrzydłych, interweniowali pięć razy m.in. w Perzycach i Chachalni a także przy kilku ulicach w Zdunach.

 

W Perzycach zadysponowano nas do neutralizacji gniazda szerszeni znajdującego się w drzewie. Natomiast w Zdunach przy os. Madalińskiego gniazda os znajdowały się w dwóch trzepakach. Neutralizowaliśmy także gniazdo szerszeni w budynku jednorodzinnym przy ulicy Borownickiej w Chachalnii, budynku gospodarczym przy ulicy Łacnowej w Zdunach a także przy ulicy Ostrowskiej w Zdunach - czytamy w komunikatach zdunowskich druhów.

 

Jednak strażacy z pomocą w usuwaniu gniazd os bądź szerszeni, zgodnie z obowiązującą procedurą, spieszą wyłącznie w przypadkach zaistnienia zagrożenia życia i zdrowia. W innych sytuacjach likwidacją gniazd owadów zająć się winny wyspecjalizowane w tym firmy, które wezwać powinien właściciel budynku czy obiektu.

 

Wykaz podmiotów specjalistycznych zajmujących się usuwaniem owadów błonkoskrzydłych na terenie powiatu krotoszyńskiego:

 

Usuwanie os, szerszeniu i innych błonkoskrzydłych

Łukasz Rabenda

ul. Orzeszkowej 24

63-700 Krotoszyn

 

telefon kontaktowy: 608 677 636

 

Zbieranie rojów pszczół:

Józef Zielonka

Telefon kontaktowy: 666 744 666

 

Usuwanie owadów błonkoskrzydłych

Andrzej Kubiak

ul. Nałkowskiej 18

63 – 400 Ostrów Wielkopolski

Telefon kontaktowy: 608 475 195 / (062)738 32 50

 

Insekt serwis – Jura Mateusz

ul. Chłopickiego 31

63 – 400 Ostrów Wielkopolski

Telefon kontaktowy: 512 322 215

Ostatnie komentarze