02 lip / Jagody, Urbana, Marii

Zduny. Książka dla Twojego pierwszego dziecka, już na Ciebie czeka

Autor: alf 29 cze 21:27
Gdzie? W zdunowskiej książnicy, która w ramach akcji „Pierwsza książka mojego dziecka”, obdarowuje milusińskich takim właśnie upominkiem.

Mieszkańcy zameldowani w mieście i gminie Zduny, którzy w 2020r. zostali rodzicami po raz pierwszy, po zgłoszeniu się w zdunowskiej książnicy mogą liczyć na bardzo wartościowy upominek jakim jest ”Pierwsza książka mojego dziecka”, wydana przez Fundację ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom. 

 

Obdarowanie  ich tak wyjątkowym wydawnictwem jest możliwe dzięki paniAgnieszce Rembak-Contreras, która przekazała środki finansowe na ten cel za co bardzo dziękujemy. Czytanie dziecku ma niezwykły wpływ na jego wszechstronny rozwój i budowanie silnych więzi rodzinnych. Pomaga od pierwszych dni dziecka wspierać jego rozwój psychiczny, rozwijać zdolności językowe i umysłowe, pobudzać wyobraźnię – zwraca uwagę Mirosława Szymczak, dyrektor Biblioteki Publicznej w Zdunach.Zaś w książce podkreśla się znane już hasło: „20 minut dziennie. Codziennie!” Tak, by pokochało czytanie. Wymienionych jest 20 korzyści, płynących z głośnego czytania dziecku, a także 12 przykazań i 12 zakazań dla rodziców. To oni bowiem są najważniejszymi osobami w życiu dziecka i od tego, jak je traktują i wychowują, zależeć będzie całe jego dorosłe życie. Do książki dołączona jest płyta  z filmem edukacyjnym "Jak kochać dziecko?” oraz kołysankami i śpiewankami dla najmłodszych.

Ostatnie komentarze