02 gru / Balbiny, Bibianny, Pauliny

W kuchni radzi sobie równie dobrze, jak w samorządzie. Można podejrzeć. [FOTO]

Autor: alf 19 gru 11:05
Perzyce to dla niej azyl i cicha przystań. Tu czuje się spełniona i bezpieczna. Zaś z nami upiekła świątecznego skubańca z cynamonem. O kim mowa?

By osiąść z rodziną w tej niewielkiej miejscowości pomiędzy Krotoszynem, a Zdunami, przekonał ją do tego klimat wioski.

Ludzie są zorganizowani. Zawsze stają na wysokości zadania, a każda impreza czy jakieś inne przedsięwzięcie kończy się sukcesem - zapewnia Danuta Kułaga, mieszkanka Perzyc a na co dzień przewodnicząca rady miejskiej w Zdunach.

 

Dla niej okres świąteczny był zawsze czasem wyjątkowym, kiedy wszyscy zasiadali do wspólnego wigilijnego stołu i dzielili się opłatkiem. To także smakowanie świątecznych potraw.

 

Bezkonkurencyjna była zabielana wigilijna zupa z gruszek przygotowywana przez babcię. To było coś przepysznego i już nie do odtworzenia – przyznaje szefowa zdunowskiej rady.

 

Zaś o tym, jak wyobraża sobie pracę w samorządzie, jakie ma wspomnienia z dzieciństwa i czego życzy mieszkańcom gminy Zduny w nowym 2020r., przeczytacie w aktualnym świątecznym wydaniu „Gazety Krotoszyńskiej”. Tam też przepis na skubańca z cynamonem w wykonaniu przewodniczącej Danuty Kułagi.

Ostatnie komentarze