01 cze / Justyna, Anieli, Konrada

Wyremontują dłuższy odcinek drogi Rozdrażewek – Różopole niż zakładali

Autor: alf 21 maj 14:04
W sumie wspólna inwestycja powiatu i gminy Rozdrażew pochłonie niemal 300 tys. zł.

Pierwotnie na remont ponad 350 metrowego odcinka drogi Rozdrażewek – Różopole zabezpieczono 200 tys. zł. Kosztem położenia nowej nakładki asfaltowej, po połowie, podzieliły się samorządy powiatu oraz Rozdrażewa.

 

Okazuje się jednak, że przetarg wyszedł bardzo korzystnie, bo złożone oferty były sporo niższe, aniżeli zakładaliśmy – wskazuje Paweł Radojewski, wicestarosta krotoszyński.

 

W sumie w przetargu wystartowały trzy firmy – Gembiak & Mikstacki z Krotoszyna (168 tys. zł), „Drogbud” z Gostynia (140 tys. zł), Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego z Kalisza (133 tys. zł) oraz „Marzyński” z Jarocina (123 tys. zł). Ostatecznie prace wykona jarocińskie przedsiębiorstwo, które złożyło najkorzystniejszą ofertę.

Samorządowcy doszli jednak do wniosku, że skoro przetarg wyszedł wyjątkowo tanio, to rozszerzą zakres prac o modernizację kolejnych 180 metrów drogi, by dobić do zabezpieczonych wcześniej 200 tys. zł. To jednak nie był koniec dobrych wieści. Postanowiono także sypnąć nieco groszem, w sumie po 35 tys. zł i położyć nową nakładkę asfaltową na dodatkowych 180 metrach. Tym sposobem nowa nakładka asfaltowa zostanie położona na odcinku 720 metrów, drogi Rozdrażewek – Różopole.

 

Dzięki temu wyjdziemy za drugi zakręt, gdzie znajduje się najbardziej zniszczony odcinek tej drogi i uda nam się wyremontować go w całości – zwraca uwagę Mariusz Dymarski, wójt Rozdrażewa.

 

Prace mają potrwać do końca czerwca br.

 

Ostatnie komentarze