04 sie / Dominika, Protazego, Jana

Rozdrażew. Świętowanie z okazji 750-lecia odwołane

Autor: alf 05 cze 07:10
Ze względu na trwający stan epidemiczny, nie dojdą do skutku zaplanowane na koniec czerwca Dni Gminy Rozdrażew.

Rok 2020 jest dla rozdrażewian wyjątkowym czasem, bowiem Rozdrażew świętuje jubileusz 750-lecie a do tego 30-stka strzeliła samorządowi gminnemu. Czerwcowe Dni Rozdrażewa maiły być zwieńczeniem obu tych obchodów. Niestety ze względu na nadal trwający stan epidemiczny w kraju, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, impreza została odwołana.

Decyzją rządu od 30 maja 2020 roku w przestrzeniach otwartych dozwolona jest organizacja zgromadzeń, a także koncertów plenerowych, w których udział bierze maksymalnie 150 osób, z zastrzeżeniem, że uczestnicy będą zasłaniać usta i nos lub zachowywać 2-metrowy dystans społeczny. Rekomendacje sanepidu wskazują jednak, że ze względu na sytuację epidemiologiczną zgromadzenia i koncerty plenerowe w dalszym ciągu nie powinny się odbywać, a ostateczna decyzja należy do właściwej jednostki samorządu terytorialnego – wskazuje Mariusz Dymarski, wójt Rozdrażewa.

Czytaj również >> Weekendowy voucher w SPA dla medyków. Co na to starosta?

Jednocześnie dodaje, że organizacja Dni Rozdrażewa, w związku z pandemią COVID-19, byłaby znacznie utrudniona, a dodatkowo wiązałaby się z ogromną odpowiedzialnością za zdrowie uczestników, przy jednoczesnym ograniczeniu możliwości udziału w nich tylko niewielkiej części mieszkańców.

Sytuacja epidemiologiczna na terenie powiatu będzie nadal monitorowana i nie wykluczamy, że uda się przeprowadzić inne zaplanowane na ten rok imprezy. O wszystkim będziemy na bieżąco informować. Mamy nadzieję, że decyzję o odwołaniu Dni Gminy Rozdrażew przyjęta zostanie ze zrozumieniem, a w przyszłym roku będziemy mogli wspólnie uczestniczyć w obchodach święta naszej gminy – wskazuje wójt.

 


Czytaj również:

Ostatnie komentarze