07 lip / Cyryla, Estery, Metodego

Rozdrażew. Świat pani Halinki legł w gruzach. Sąsiedzi pomagają go odbudować

Autor: Marta Popławska 29 kwi 13:44
Halina Cepa z Rozdrażewa straciła wszystko – zdrowie, męża i dorobek całego życia. Jej świat legł w gruzach.

Na szczęście nadal ma wokół siebie ludzi, którzy robią wszystko, by pomóc jej wrócić do „normalności” i odzyskać choć namiastkę dawnego życia.

 

Zaczęło się od udaru. Rozdrażewianka została przetransportowana helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Ostrowie Wlkp., gdzie stwierdzono u niej niedowład lewej strony ciała. Przyszłość nie malowała się w kolorowych barwach – choć życie 52-latki udało się uratować, to czekała ją intensywna rehabilitacja. Halina Cepa długo leżała w szpitalu. Do domu i do męża – Kazia – miała wrócić na święta...Niestety, los zadał kolejny cios. Tuż przed Wielkanocą w mieszkaniu państwa Cepa wybuchł pożar. Ogień strawił wszystko – pisaliśmy o tym przed tygodniem. A strażacy z płonącego budynku wynieśli ciało męża pani Halinki. W jednej chwili kobieta straciła ukochanego, dach nad głową i dorobek życia - pisaliśmy o tym tutaj [KLIKNIJ].

Zbiórka w Internecie

Pani Halinka nie została jednak sama. O jej przyszłość walczą sąsiedzi – Alicja Poślednik i Roman Przepiórkowski. To oni postanowili zorganizować zbiórkę na rehabilitację 52-latki i odbudowę jej mieszkania.

- Pan Roman do mnie przyszedł i wspólnie zastanawialiśmy się, jak moglibyśmy pomóc pani Halince. Wpadłam na pomysł, by zorganizować zbiórkę pieniędzy w Internecie – mówi Alicja Poślednik.

Jej wynik przeszedł najśmielsze oczekiwania organizatorów. W zaledwie kilka dni udało się uzbierać ponad 15 tys. zł.

- W życiu się takiego efektu nie spodziewałam. 10 tys. zebraliśmy praktycznie w jeden dzień. To niesamowite – przyznaje pani Alicja.

Potrzebne materiały i ręce do pracy

Sąsiedzi pani Haliny starają się także wyremontować jej mieszkanie, by kobieta miała do czego wracać.

- Szukamy sponsorów, zwracamy się do firm z prośbą o pomoc. Potrzebne są pieniądze, materiały budowlane i fachowcy, którzy będą w stanie ten remont przeprowadzić – wskazuje Alicja Poślednik.

I podkreśla, że każda osoba, która chciałaby pomóc w remoncie – czy to fizycznie czy materialnie – jest mile widziana.

- Remont koordynuje pan Roman i najlepiej bezpośrednio z nim się kontaktować w tej sprawie - mówi.

Piknik charytatywny w Rozdrażewie

W Rozdrażewie zostanie również zorganizowany piknik charytatywny, na którym będą zbierane pieniądze na pomoc pani Halince.

- Zwróciła się do mnie firma „Świat Zabawy u Maziego”, która zadeklarowała, że jeżeli zorganizujemy piknik, to oni dadzą zamki dmuchane, z których dochód zostanie przeznaczony na wsparcie dla pani Halinki – opowiada Alicja Poślednik.

Piknik zaplanowany jest na 5 maja. Impreza odbędzie się na boisku sportowym przy rozdrażewskim grzybku.

- Początek o godzinie 14.00. Będzie dużo atrakcji dla dzieci, malowanie twarzy, zamki dmuchane, charytatywna tarcza Bractwa Kurkowego, pokazy ratownictwa czy OSP. Wszystko za darmo, ale będą puszki, w które będzie można wrzucać dobrowolne datki.

 

 

Zbiórka pieniędzy

Wchodząc na stronę internetową https://zrzutka.pl/7enxpf można przekazać datek na pomoc w rehabilitacji pani Halinki. Każdy, kto chciałby jej pomóc – przekazując pieniądze, materiały budowlane, środki czystości czy po prostu oferując ręce do pracy – może skontaktować się w tej sprawie z Alicją Poślednik (nr tel. 726 522 451) lub Romanem Przepiórkowskim (nr tel. 607 877 183)

Ostatnie komentarze