18 wrz / Irmy, Stanislawa, Ireny

Rozdrażew. Kanalizacja i przepust do czyszczenia

Autor: alf 11 wrz 14:26
Radny - Henryk Jankowski - upomniał się o wyczyszczenie odcinka kanalizacji oraz przepustu drogowego przy Krotoszyńskiej w Rozdrażewie.

- Ponieważ przy większych opadach deszczu podtapiane są niektóre zabudowania znajdujące się we wskazanym ciągu komunikacyjnym – argumentował. I dodał. - Zamulenie przepustu powoduje spiętrzenie się wód, czego efektem jest zapadanie się ścieżki pieszo-rowerowej i podtapianie znajdujących się w pobliżu nieruchomości.

Co na to zarządca drogi? Nie ukrywa, że nie ma zabezpieczonej kasy na taki „zabieg”.Jednocześnie poinformuje, że dla niego sens ma jedynie przeprowadzenie czyszczenia całego odcinka kanalizacji przy Krotoszyńskiej, a więc od rynku, do zakładu wodociągów, bo od wodociągu do granicy miejscowości, jest już nowy kolektor. - Natomiast, żeby ten zabieg spełniał swoją funkcję, to musiałby być przeprowadzony na długości całej ulicy Krotoszyńskiej. W przeciwnym razie czyszcząc to fragmentami, błoto które pozostanie w innej części, podczas deszczu może być ponownie naniesione zaznaczył Krzysztof Jelinowski, szef PZD w Krotoszynie. Zaś starosta Stanisław Szczotka dodał, że jeżeli po skalkulowaniu kosztów przeczyszczenia kanalizacji, okaże się, że nie są na ten cel potrzebne horrendalne środki, to zadanie zostanie wykonane.

Ostatnie komentarze