13 lip / Henryka, Kingi, Andrzeja

Uruchomienie interny w krotoszyńskim szpitalu przeciągnie się w czasie

Autor: alf 19 maj 18:04
Pierwotnie, jak zapowiedział dyrektor SP ZOZ, oddział wewnętrzny miał ruszyć w środę, 19 maja. Brakuje jednak personelu medycznego.

O ewentualnym uruchomieniu, po oddziale chirurgii i intensywnej terapii, kolejnego oddziału w krotoszyńskim szpitalu, dyskutowano podczas ostatniej sesji rady powiatu krotoszyńskiego. Wówczas to radny Henryk Jankowski dopytywał kierujących lecznicą o jej poza „pandemiczne” funkcjonowanie, a więc leczenie pacjentów z innymi chorobami, niezwiązanymi z Covid-19.

Czy szpital ma wystarczającą ilość kadry medycznej, by leczyć mieszkańców naszego powiatu, bo ostatnio dyrektor mówił, że kilkoro lekarzy jest na kwarantannie? – dopytywał Henryk Jankowski.

 

Szef krotoszyńskiego szpitala poinformował, że w istocie część personelu, przede wszystkim pielęgniarskiego i średniej kadry medycznej, nadal przebywa na kwarantannie związanej z koronawirusem, co uniemożliwia m. in. otwarcie oddziału internistycznego w budynku przy Mickiewicza.

Przygotowywaliśmy się na poniedziałek (18 maja – przyp. red.), bo mamy już skompletowaną kadrę lekarską, ale niestety nie mamy kadry pielęgniarskiej, więc w poniedziałek nie uruchomimy jeszcze oddziału internistycznego z pododdziałem kardiologicznym. Prawdopodobnie nastąpi to w środę – zapowiedział podczas piątkowej sesji rady powiatu dyrektor SP ZOZ w Krotoszynie, Krzysztof Kurowski.

 

Okazuje się jednak, że powrót oddziału wewnętrznego krotoszyńskiego szpitala, który ma być kolejnym „skrzydłem” wracającym do normalnego funkcjonowania, nieco się przedłuży.

Data jego uruchomienia będzie znana w ciągu kilku dni. Część kadry pracującej na tym oddziale przebywa jeszcze na kwarantannie lub zwolnieniach lekarskich. Chodzi głównie o personel pielęgniarski, gdzie 10 osób nadal przebywa na L4 – wskazuje Sławomir Pałasz, rzecznik prasowy SP ZOZ w Krotoszynie.

 

O ostatecznym terminie uruchomienia oddziału wewnętrznego z pododdziałem kardiologicznym poinformujemy w „Gazecie Krotoszyńskiej”.

Możliwość komentowania została wstrzymana.