01 cze / Justyna, Anieli, Konrada

Szymon Piduch zrezygnował z funkcji prezesa Dino Polska. Zasiądzie w radzie nadzorczej spółki.

Autor: alf 10 maj 12:08
Decyzja o rezygnacji podjęta została w porozumieniu z zarządem i radą nadzorczą spółki.

Szymon Piduch uczestniczy w rozwoju sieci Dino od 2002 r. Do 2010 r. odpowiadał za finanse Grupy piastując m.in. stanowisko dyrektora finansowego. W marcu 2010 r. został powołany na stanowisko prezesa zarządu.

Decyzja Szymona Piducha o rezygnacji ze stanowiska prezesa Dino Polska podjęta została w  porozumieniu z zarządem i radą nadzorczą spółki.

 

Rezygnacja związana jest z planowanym przejściem Szymona Piducha do rady nadzorczej spółki. Intencją jest wykorzystanie dużego doświadczenia Szymona Piducha do wspierania kluczowych projektów Dino Polska z poziomu Rady Nadzorczej i - w związku z tym - zwolnienie go z bieżących obowiązków związanych z codziennym zarządzaniem spółką - wyjaśnia w komunikacie spółka.

 

W związku z wyrażeniem zgody przez Szymona Piducha, Tomasz Biernacki złoży wniosek do najbliższego ZWZ o wybór Szymona Piducha na członka Rady Nadzorczej Dino Polska S.A.

W I kw. 2020 r. Dino Polska S.A. zakończyła proces inwestycyjny dotyczący uruchomienia 39 sklepów, z czego uruchomionych zostało 16 sklepów, a 23 oczekują na otwarcie. Rok wcześniej, w I kw. 2019 r. uruchomione zostały 33 nowe sklepy.

Na koniec marca 2020 r. sieć liczyła 1257 sklepów, a ich powierzchnia sprzedaży wyniosła 487,1 tys. metrów kw.

Ostatnie komentarze