13 lip / Henryka, Kingi, Andrzeja

Powiat krotoszyński. Radni apelują o wsparcie dla służby zdrowia

Autor: alf 15 maj 22:17
Odezwa do mieszkańców, będąca odpowiedzią na przejawy stygmatyzacji i zastraszania wobec walczących z koronawirusem pracowników służby zdrowia, została wypracowana podczas dzisiejszej sesji.

Powiatowi rajcy podkreślają w niej, że jeszcze nie tak dawno oklaskami wyrażano uznanie, podziw i podziękowanie przedstawicielom służby zdrowia, za prowadzoną heroicznie walkę z zarazą XXI wieku, jaką jest koronawirus.

 

Lekarze, pielęgniarki, opiekunowie i ratownicy medyczni, laboranci, aptekarze, pracownicy obsługi szpitala, pogotowia ratunkowego, przychodni i domów pomocy społecznej stoją na pierwszej linii walki o nasze zdrowie i życie. Jednak trudy życia w kwarantannie, lęk o zdrowie najbliższych i poczucie nadchodzącej biedy, zaczęły budzić potrzebę znalezienia winnych nieszczęść dotykających nas ostatnio – podkreślają w apelu radni.

 

Zwracają także uwagę, iż u niektórych mieszkańców naszego powiatu złość i gorycz skupiły się na pracownikach służby zdrowia, pomimo że ciągle narażając własne, ratowali zdrowie i życie współobywateli.

 

Pamiętajmy, że oni pracują w ekstremalnie trudnych warunkach, w ciągłym stresie, i na pewno zasługują na nasze wsparcie i zrozumienie. Nasz powiat to wspólnota ludzi mądrych i pracowitych, wspólnota, która potrafi docenić trud włożony w ochronę podstaw jej istnienia - w ochronę zdrowia i życia – przypominają samorządowcy.

 

Jednocześnie podkreślają, że moment pandemii, to czas solidarności, zacieśniania rodzinnych i przyjacielskich więzi oraz charytatywnych akcji i wzajemnego wsparcia.

 

Służbie zdrowia należy się głęboki szacunek. Obdarzmy ją dobrym słowem i podziękowaniami, a przede wszystkim wykonujmy jej zalecenia; pozostawajmy w domach, rzetelnie informujmy o kontaktach z osobami zakażonymi, przestrzegajmy wymogów kwarantanny, nośmy maseczki w przestrzeni publicznej i dbajmy o higienę. To nasza powinność i wspólny obowiązek w walce z koronawirusem – zwracają uwagę radni Rady Powiatu Krotoszyńskiego. 

 

Przeczytaj także:

Nie tak dawno im klaskano. Teraz wytyka się palcem w sklepie.

 

Możliwość komentowania została wstrzymana.