13 lip / Henryka, Kingi, Andrzeja

Krotoszyn. Oddział intensywnej terapii na nowo przyjmuje pacjentów

Autor: alf 15 maj 20:15
To kolejny, po chirurgii, oddział w krotoszyńskim szpitalu, który wznowił pracę.

Krotoszyński szpital powiatowy, po częściowym zamknięciu oddziałów, w związku z wykryciem u pacjentów a także personelu medycznego koronawirusa, powoli wraca do swojego normalnego funkcjonowania. Od 4 maja do swojej działalności powrócił oddział rehabilitacyjny w Koźminie Wlkp. Natomiast od czwartku, 14 maja, ponownie ruszył oddział Chirurgiczny z Pododdziałem Urazów Narządu Ruchu i Ortopedii Oddziału Chirurgicznego.

 

Oddział chirurgiczny w obecnej sytuacji przyjmować będzie jedynie chorych zakwalifikowanych jako przypadki pilne. Na chwilę obecną, nie będzie prowadził przyjęć planowych. Z czasem powrócimy do takiej działalności i funkcjonowania w tym trybie. Z chwilą otwarcia oddziału chirurgicznego, gotowy do pracy jest także blok operacyjny – wyjaśniał Sławomir Pałasz, rzecznik prasowy SP ZOZ w Krotoszynie.

 

Teraz przyszedł czas na kolejny „filar” krotoszyńskiej lecznicy - Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Na tym oddziale leczeni są pacjenci znajdujący się w stanach bezpośredniego zagrożenia życia, wymagający intensywnej terapii medycznej. Na oddziale obowiązuje zakaz odwiedzin chorych. Obostrzenia te podyktowane są względami epidemicznymi i przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-19 – zwraca uwagę Sławomir Pałasz.

 

Kolejnym uruchamianym oddziałem ma być Oddział Wewnętrzny z Pododdziałem Kardiologicznym, ale kiedy to nastąpi, tego nie wiadomo.

Możliwość komentowania została wstrzymana.