25 lut / Wiktora, Cezarego

Krotoszyn. Na co skarżą się lokatorzy komunalek?

Autor: ola 12 wrz 10:30
Lokatorzy wielu mieszkań będących własnością miasta, zarządzanych przez PGKiM Krotoszyn, narzekają na brak remontów. Rozwiązania sprawy nie ułatwia ogromne zadłużenie mieszkańców. Przekracza ono 3 mln. zł.

Na brak remontów w miejskich kamienicach uwagę zwróciła nam kobieta mieszkająca przy Młyńskiej w Krotoszynie. Jej zdaniem PGKiM niewystarczająco dba o swoje mienie, nie przeprowadzając koniecznych prac.

Dawne koszary

Dowodem na to ma być właśnie budynek przy Młyńskiej - będący kiedyś koszarami wojskowymi. Nie był on remontowany od czasu opuszczenia go przez żołnierzy – co miało miejsce ponad 20 lat temu. Tzw. „koszary” po wyjeździe jednostki zostały co prawda przekształcone w małe mieszkania, ale niestety na tym, i to na wiele lat, zakończyły się prace remontowe prowadzone przez miasto, które zarządza budynkami.

Brakuje środków

Lokatorka jednego z mieszkań pokazuje nam zacieki nad oknami, dziurawe chodniki wokół. Wskazuje też na wodę przelewającą się przez próg wejściowy podczas silniejszych opadów deszczu. Nie jest w swych opiniach i uwagach odosobniona. Ludzie zwracają także uwagę na to, że od lat korytarze nie były odnawiane, a kable z prowadzonych do mieszkań instalacji zwisają bezładnie.

Więcej przeczytasz w bieżącym wydaniu Gazety Krotoszyńskiej.

Ostatnie komentarze