13 lip / Henryka, Kingi, Andrzeja

Chirurgia w krotoszyńskim szpitalu wznowiła pracę

Autor: alf 14 maj 16:10
Przyjmowane są jednak tylko przypadki pilne. Nie ma planowych przyjęć.

Oddział Chirurgiczny z Pododdziałem Urazów Narządu Ruchu i Ortopedii Oddziału Chirurgicznego w Szpitalu Powiatowym, przy ul. Mickiewicza w Krotoszynie, ruszył ponownie od czwartku, 14 maja.

 

Oddział chirurgiczny w obecnej sytuacji przyjmować będzie jedynie chorych zakwalifikowanych jako przypadki pilne. Na chwilę obecną, nie będzie prowadził przyjęć planowych. Z czasem powrócimy do takiej działalności i funkcjonowania w tym trybie. Z chwilą otwarcia oddziału chirurgicznego, gotowy do pracy jest także blok operacyjny – wyjaśnia Sławomir Pałasz, rzecznik prasowy SP ZOZ w Krotoszynie.

 

Po ponownym uruchomieniu chirurgii, na oddziale obowiązuje zakaz odwiedzin chorych. Ponadto przy przyjęciu pacjenta na oddział, nie ma możliwości, aby działo się to w obecności osoby towarzyszącej. 

 

Obostrzenia te podyktowane są względami epidemicznymi i przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-19 – zwraca uwagę rzecznik.

 

Natomiast jako następny uruchomiony ma być Oddział Intensywnej Opieki Medycznej, co ma nastąpić w piątek, 15 maja. Później ma przyjść czas na wznowienie pracy na Oddziale Wewnętrznym z Pododdziałem Kardiologicznym.

 

 

Możliwość komentowania została wstrzymana.