16 sty / Marcelego, Włodzimierza, Waldemara

Gmina Krotoszyn. Trwa przebudowa świetlicy w Ustkowie. Prace postępują

Autor: M.P. 14 sie 13:55
Przebudowa świetlicy wiejskiej w Ustkowie (gm. Krotoszyn) kosztuje niemal 787 tysięcy złotych.

Prace związane z przebudową świetlicy wiejskiej w Ustkowie (gm. Krotoszyn) rozpoczęły się w ubiegłym roku. Do tej pory firma Cegiełka z Wilkowyji, która wygrała przetarg pomniejszyła już budynek sali wiejskiej w Ustkowie, obniżyła go i położyła nowy dach.

 

Wykonano już prace związane z dociepleniem stropodachu świetlicy, przebudową wewnętrznej instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej oraz centralnego ogrzewania. Obiekt został także dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

Ostatnio firma zajmującą się przebudową świetlicy wiejskiej w Ustkowie ułożyła nowe posadzki wewnątrz budynku oraz wykonała prace murarskie, tynkarskie i instalacyjne. W tej chwili prowadzone są prace związane z wykonaniem nowego utwardzenia przed budynkiem.

 

Nowy garaż dla OSP Ustków

Z postępu inwestycji cieszą się nie tylko mieszkańcy Ustkowa, ale również miejscowi strażacy. Przy świetlicy stanie bowiem dodatkowy garaż dla wozu strażackiego.

- Nasza straż ma dwa wozy i tylko jeden garaż, więc jeden wóz zawsze stał u okolicznego rolnika. Teraz druhowie będą mieć na niego miejsce – mówił przed rozpoczęciem prac Hieronim Marszałek, sołtys Ustkowa.

 

Wszystkie prace związane z przebudową świetlicy wiejskiej w Ustkowie (gm. Krotoszyn) mają zakończyć się w październiku.

Cała inwestycja kosztuje 786 922,50 zł. Gmina Krotoszyn pozyskała na ten cel 233 tys. 216 zł pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

 

Powiązanie z artykułem
Trwa przebudowa świetlicy w Ustkowie [ZDJĘCIA]

Zobacz artykuł
Ostatnie komentarze