04 gru / Barbary, Krystiana, Jana

Wypadek w Psim Polu. Matka z dwójką dzieci trafiła do szpitala [FOTO]

Autor: alf
Do niebezpiecznego wypadku, w którym poszkodowane zostały trzy osoby, doszło w minioną niedzielę, 25 października, w godzinach popołudniowych.

Zgłoszenie o wypadku do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 16:07. Do zdarzenia skierowane zostały dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz jeden zastęp z jednostki OSP Koźmin Wielkopolski.

 

Na miejscu ustalono, że samochód osobowy wypadł poza obręb jezdni i uderzył w przydrożne drzewo. Kierująca pojazdem kobieta wraz z dwójką małych dzieci, jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych, opuściła uszkodzone auto.

 

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie strażacy przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom biorącym udział w zdarzeniu, która polegała między innymi na zabezpieczeniu powierzchownych ran. Dzieci w ramach wsparcia psychicznego otrzymały od strażaków pluszowe maskotki – wyjaśnia st. kpt. Tomasz Patryas z PSP w Krotoszynie.

 

Ponadto w rozbitym pojeździe strażacy odłączyli akumulator oraz zabezpieczyli płyny eksploatacyjne przed ewentualnym wyciekiem. Zabezpieczono także lądowisko dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 

Po wylądowaniu śmigłowca osoby poszkodowane zostały przekazane pod opiekę lekarza, który po wykonaniu diagnostyki podjął decyzję o hospitalizacji wszystkich uczestników zdarzenia. Jedna osoba została przetransportowana śmigłowcem LPR, natomiast pozostałe dwie osoby do szpitala zostały przewiezione karetką pogotowia – tłumaczy Tomasz Patryas.

 

Działania straży pożarnej trwały 1 godzinę i 34 minuty.

 

Foto: Szymon Sikora – OSP Koźmin Wielkopolski

Ostatnie komentarze