05 kwi / Ireny, Wincentego

Koźmińscy ratownicy mają nowa karetkę

Autor: alf 23 mar 10:02
Ambulans został zakupiony w ramach programu ministerialnego. Wyposażony jest w liczne nowinki techniczne.

Nowa karetka, to Renault Master wyposażony w najnowszy sprzęt pozwalający ratować ludzkie życie m. in. defibrylator Zoll X series. Z ambulansu korzystają od dwóch tygodni ratownicy medyczni z Podstacji Pogotowia Ratunkowego w Koźminie Wlkp. Karetka posiada dodatkowe światła alarmowe na obu bocznych lusterkach. Jest także wyposażona w najnowocześniejszy system sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej.

 

Jedną z jego funkcji jest możliwość wyświetlania na przednich i tylnych górnych panelach komunikatów dla użytkowników ruchu. Na wyświetlaczach mogą pojawiać się napisy np. ambulans, wypadek, interwencja czy postój. Można także pokazywać strzałką z której strony nadjeżdżający kierowcy mają omijać ambulans – wyjaśniają przedstawiciele SP ZOZ w Krotoszynie.

 

Ponadto na wyposażeniu karetki znajdują się m. in. nosze bariatryczne, przystosowana do transportowania ciężkich chorych a ich maksymalny udźwig to 230 kg oraz system doświetlenia miejsca akcji na zewnątrz samochodu, przydatny podczas interwencji nocnych.

Zaś dotychczasowa karetka, z której korzystali koźmińscy ratownicy, posłuży do transportowania chorych.

 

Ostatnie komentarze