01 cze / Justyna, Anieli, Konrada

Koźmin Wlkp. Wnikliwsze oko Wielkiego Brata

Autor: alf 20 maj 07:19
Miasto kwiatów i zieleni inwestuje w rozbudowę monitoringu. Nowe kamery pojawią się m. in. w koźmińskim parku, co ma ograniczyć akty wandalizmu w tym miejscu.

Obecnie koźmiński monitoring składa się z 12 kamer, zlokalizowanych w różnych punktach miasta. Samorząd w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, dalej jednak inwestuje w rozbudowę systemu monitoringu w mieście. W tym roku na jego modernizację i rozbudowę zabezpieczono ponad 100 tys. zł. W ramach tych środków, wymienione zostaną m.in. kamery na basenie, ulicy Kościelnej, targowisku miejskim oraz skrzyżowaniu ulic Klasztornej i Jana Pawła II.

 

Zaś nowe kamery zawisną przy skrzyżowaniach ulic Klasztornej i Boreckiej, a także Jana Pawła II i Tysiąclecia, na Starym Rynku, a także przy trasach wjazdowych do miasta od strony Jarocina, Krotoszyna, Borku Wlkp. i Pleszewa. Baczne oko „Wielkiego Brata” obejmie także koźmiński park, gdzie pojawią się cztery kamery.

 

Dzięki nim pod kontrolą policji znajdzie się m. in. pawilon, kort tenisowy, plac zabaw i budynek biblioteki oraz przestrzeń parkowa przy Boreckiej – wylicza Maciej Bratborski, burmistrz Koźmina Wlkp..

Ostatnie komentarze