05 sie / Oswalda, Marii, Mariana

Koźmin Wlkp. Remont i zmiana organizacji ruchu przy Goja

Autor: alf 01 sie 16:51
Prace remontowe przy przebudowie ulicy mają zakończyć się w połowie października br. Właśnie rozpisano przetarg na ich przeprowadzenie.

O remont drogi w ubiegłym roku apelował radny miejski Karol Jankowiak. Modernizacja ulicy ks. Stanisława Goja w Koźminie Wlkp., przeprowadzona zostanie na całej jej długości, a więc na odcinku ponad 300 m. Koszt przeprowadzenia prac szacuje się na około 460 tys. zł. 

 

Nawierzchnia tej ulicy poddana zostanie gruntownemu remontowi, a więc pojawi się na niej nowy dywanik asfaltowy a dodatkowo po jednej stronie wybudowany zostanie chodnik – wyjaśnia Jarosław Ratajczak, wiceburmistrz Koźmina Wlkp.

 

Pojawienie się duktu dla pieszych, wiąże się ze zmianą organizacji ruchu w tej części miasta.

 

Po przebudowie ulica ks. Stanisława Goja stanie się ulicą jednokierunkową dlatego, że będzie na tyle wąska, że nie da się stworzyć drogi dwukierunkowej i jednocześnie wydzielić pasa ruchu dla pieszych. Ulica mogła być dwukierunkowa, ale bez chodnika. Zdecydowaliśmy się jednak na tę pierwszą opcję – zwraca uwagę wiceburmistrz.

 

Jednocześnie uspokaja, że wprowadzone zmiany nie powinny nieść za sobą utrudnień dla kierowców, w poruszaniu się w tej części miasta.

 

Jednokierunkowość na tej drodze nie jest jakimś większym problemem, bo ulica Kosynierów, która jest nieco wcześniej, prowadzi od ul. Poznańskiej do Cieszyńskiego, a ulica Goja będzie prowadziła odwrotnie, od Cieszyńskiego do Poznańskiej, więc nie powinniśmy się martwić o jakieś kłopoty w ruchu – zapewnia Jarosław Ratajczak.

 

Natomiast prace remontowe mają zostać przeprowadzone do 15 października br.

Foto: archiwum

 

 

 

Ostatnie komentarze