14 sie / Alfreda, Euzebiusza, Maksymiliana

Koźmin Wlkp. Krwiodawcy szykują się do kolejnej szczytnej akcji

Autor: alf 04 cze 21:11
Tę zaplanowano w miejscowym Klubie Seniora na niedzielę, 7 czerwca.

W najbliższy weekend w Klubie Seniora w Koźminie Wlkp. odbędzie się 23. już akcja poboru krwi organizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Urzędzie Miasta i Gminy w Koźminie Wielkopolskim.

Serdecznie zapraszam wszystkich, którzy chcą podzielić się cząstką siebie w tym bardzo trudnym dla nas wszystkich okresie pandemii. Jednocześnie informuję, że Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu wraz z organizatorami zapewnią wszelkie środki ostrożności i bezpieczeństwa dla Dawców. Pomocą organizacyjną dla zapewnienia wszelkich środków ostrożności służyć będą Druhowie z OSP Koźmin Wlkp. oraz Harcerze z Koźmińskiego Hufca – mówi Wiesław Głuszek, szef koźmińskich krwiodawców.

 

Dlatego dla zapewnienia bezpieczeństwa i sprawnego przebiegu rejestracji, krwiodawcy chcący podzielić się życiodajną tkanką jaką jest krew, proszeni są o wcześniejszy kontakt z szefem koźmińskich krwiodawców pod nr telefonu - 608 648 531.

Będzie postawiony duży namiot wojskowy, który załatwią nam nasi harcerze. Do tego dochodzą jeszcze dwa namioty z OSP Koźmin Wlkp oraz jeden duży z krotoszyńskiego PCK. W nich zostaną poustawiane stoliki, pomiędzy którymi zachowane zostaną odpowiednie odległości, gdzie krwiodawcy będą wypełniać ankietę. Wszystko po to, by w maksymalny sposób zapewnić bezpieczeństwo naszym krwiodawcom – tłumaczy prezes klubu koźmińskich krwiodawców.

 

Jednocześnie w dobie stanu epidemicznego w kraju, prosi o dyscyplinę, zrozumienie, a także zasłanianie ust i nosa. 

Chcemy, by w namiotach było maksymalnie 10 osób. Dlatego będziemy starali się umawiać krwiodawców co pół godziny, tak by ich liczba na dany moment nie była większa, by uniknąć tłoku. Natomiast jeżeli ludzie przyjdą, a nie będzie miejsca w namiotach to myślę, że jak chwilkę poczekają, to nic się nie stanie – wyjaśnia Wiesław Głuszek.

 

Patronat nam przedsięwzięciem objęła „Gazeta Krotoszyńska”.

Ostatnie komentarze