27 lut / Gabriela, Anastazji

Koźmin Wlk. Znowu słów kilka o Floriańskiej.

Autor: ola 17 gru 13:30
Jeśli ktoś myślał, że na temat remontu Floriańskiej w Koźminie Wlkp. powiedziano i napisano już wszystko – to się mylił.

Rewitalizacja powiatowej Floriańskiej w mieście kwiatów i zieleni ciągnie się od pół roku. Mieszkańcy są coraz bardziej zniecierpliwieni prowadzonymi robotami, a co niektórzy dopominają się o możliwość wglądu w dokumentację. Praktycznie co miesiąc informujemy o kolejnych problemach i nowych zastrzeżeniach do inwestycji.

Teraz prace mają powoli zbliżać się do końca.

- Jestem w szoku, że tak szybko to idzie – mówi trochę ku zaskoczeniu bacznych obserwatorów Krzysztof Jelinowski.

Przyznać jednak trzeba, że roboty obejmujące drugi etap, czyli ten, o który niedawno poszerzono zakres zadania, są już na ukończeniu.

- Obecnie układane są płytki chodnikowe, umacniane brzegi i robione podjazdy – dodaje Jelinowski.

Chce zobaczyć dokumenty

Tymczasem jeden z właścicieli posesji przy Floriańskiej podejrzewa, że prowadzone prace nie mają wiele wspólnego z dokumentacją przetargową. - Wyjaśnienie tego teraz, przed już sporo opóźnionym terminem w stosunku do wymaganego na etapie procedury przetargowej zakończenia prac, może pomóc wykonawcy uniknięcia znacznych kosztów - jakie będzie musiał ewentualnie ponosić doprowadzając roboty do stanu zakładanego w ogłoszonym przetargu – twierdzi mieszkaniec Koźmina.

Ostatnie komentarze