19 lip / Wincentego, Wodzislawa, Marcina

Czarny Sad. Pożar w budynku jednorodzinnym [ZDJĘCIA]

Autor: Marta Popławska 04 kwi 11:51 270 odsłon
Dyżurny stanowiska kierowania KP PSP w Krotoszynie otrzymał zgłoszenie o pożarze w budynku jednorodzinnym w Czarnym Sadzie (gm. Koźmin Wlkp.).

Na miejsce zgłoszenia wysłano strażaków - zawodowców z Krotoszyna oraz ochotników z Czarnego Sadu i Koźmina Wlkp. 

 

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia przeprowadził rozpoznanie w wyniku którego ustalił, że palą się materiały składowane w pomieszczeniu kotłowni. W budynku występuje duże zadymienie. Mieszkańcy opuścili obiekt przed przybyciem Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej - relacjonuje Tomasz Patryas, oficer prasowy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie. 

Strażacy przez uchylone okno podawali wodę do palącej się kotłowni. Po ugaszeniu płomieni pożarnicy weszli do środka, by ugasić pozostałe zarzewia ognia. 

- W dalszej części działań z kotłowni usunięto nadpalone elementy wyposażenia, które dogaszono na zewnątrz budynku. Po całkowitym ugaszeniu pożaru wszystkie pomieszczenia budynku jednorodzinnego zostały oddymione i przewietrzone a całkowite usunięcie zagrożenia potwierdziły urządzenia pomiarowe (detektor wielogazowy oraz kamera termowizyjna). Na tym interwencje zakończono i zastępy powróciły do miejsca stacjonowania - wskazuje Tomasz Patryas. 

 

Foto: Szymon Sikora - OSP Koźmin Wlkp. 

 

 

Ostatnie komentarze