02 lip / Jagody, Urbana, Marii

Gmina Koźmin Wlkp. Wypadek na quadzie i nocne poszukiwania osoby poszkodowanej [FOTO]

Autor: M.P. 13 cze 11:48
W środku nocy dyżurny stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie otrzymał informacje o wypadku Quada w Białym Dworze (gm. Koźmin Wlkp.).

- Do zdarzenia zostały skierowane dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Krotoszynie oraz jeden zastęp z OSP Koźmin Wlkp. Quad zjechał z drogi i wjechał do rowu. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba została ranna – mówi Tomasz Patryas, oficer prasowy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

 

Działający na miejscu strażacy i policjanci nie mieli pewności, czy 22-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego podróżował sam. Mężczyzna nie był w stanie jednoznacznie stwierdzić, czy nikt z nim nie jechał.

 

- 22-latek znajdował się pod wpływem alkoholu. Była od niego wyczuwalna silna woń alkoholu – mówi Bartosz Karwik, zastępca rzecznika prasowego krotoszyńskiej policji.

 

Strażacy wspólnie z policjantami przystąpili do poszukiwań osoby, która mogła podróżować z 22-latkiem.

 

- Po rozpoznaniu sytuacji zachodziło prawdopodobieństwo, że tym pojazdem mogła podróżować kolejna osoba. Oświetliliśmy teren działań i przystąpiliśmy do przeszukania okolicznych terenów – mówi Tomasz Patryas.

 

Nikogo nie odnaleziono.

22-latek został przewieziony do szpitala, gdzie została mu pobrana krew do badań na obecność alkoholu i innych środków odurzających. Na szczęście mężczyzna nie odniósł poważnych obrażeń.

 

- W trakcie czynności okazało się, że 22-latek kierował quadem i jechał sam. W tej chwili jest przesłuchiwany – mówi Bartosz Karwik.

 

Działania służb w Białym Dworze trwały 3 godziny i 20 minut.

 

 

Ostatnie komentarze