20 wrz / Filipiny, Eustachego, Euzebii

Kobylin. Potrzebna pomoc dla poszkodowanych w pożarze.

Autor: A.F. 30 sie 15:45 399 odsłon
Burmistrz Kobylina, Tomasz Lesiński, apeluje o pomoc dla poszkodowanych we wczorajszym pożarze. Poniżej zamieszczamy Jego słowa.

Ogromna tragedia dotknęła w czwartek 29 sierpnia 2019 roku mieszkańców gminy Kobylin. Podczas burzy, w wyniku uderzenia pioruna spłonął dom. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale mieszkańcy stracili cały dobytek swojego życia. Nie zostało im dosłownie nic. Poszkodowani to sześcioosobowa rodzina w tym: 7-letni chłopiec, 14-letni chłopiec, ich rodzice oraz babcia i prababcia.
W imieniu osób poszkodowanych, naszych sąsiadów, mieszkańców naszej gminy zwracam się z prośbą o pomoc rzeczową i pieniężną. 
Na tę chwilę bardzo potrzebne są: kołdry, pościele, ręczniki oraz wszelkie artykuły chemiczne i do higieny osobistej. Będą też potrzebne ubrania, szczegółowe informacje co do rozmiaru i rodzaju będą podane na stronie internetowej kobylin.pl
Nasi mieszkańcy stracili wszystko, pilnie potrzebne będzie wyposażenie kuchni, lodówka, kuchenka oraz pralka. Nie mają też mebli, potrzebne będą tapczany, krzesła, stół.
Bardzo prosimy, by rzeczy używane były dostarczone czyste i w stopniu użytkowym
Wkrótce zostanie też uruchomione konto, na które będzie można wpłacać pieniądze, szczegółowe informacje podamy w przyszłym tygodniu. 
Zbiórka rzeczowa prowadzona jest w Ośrodku Pomocy Społecznej w Kobylinie od dnia 2 września 2019 roku w godzinach otwarcia Ośrodka 
Telefon informacyjny do OPS: 65 548 21 86
W sprawie pomocy osobom poszkodowanym w OPS można kontaktować się z: Izabelą Domaszewską lub Aliną Murawską

Ostatnie komentarze