19 lip / Wincentego, Wodzislawa, Marcina

Dziś ruszyły egzaminy ósmoklasistów. Jak wygląda sytuacja w powiecie?

Autor: ES 15 kwi 09:30 157 odsłon
Dziś w szkołach podstawowych rozpoczął się trzydniowy maraton egzaminów ósmoklasistów.

Od tygodnia w większości placówek oświatowych na terenie powiatu krotoszyńskiego, podobnie jak w całym kraju, trwa strajk nauczycieli. Istniała więc obawa, czy w każdej ze szkół uda się powołać komisje składające się z pedagogów, którzy przeprowadzą egzamin. Na szczęście  w powiecie krotoszyńskim we wszystkich szkołach rozpoczęli rowiązywanie testów sprawdzajacych ich wiedzę. Dziś piszą egzamin z jezyka polskiego, jutro z matematyki, a w środę będa mierzyć się z egzaminem z języka obcego. Od powodzenia na poszczególnych egzaminach zależeć bedzie przyjęcie ich do wybranej przez siebie szkoły średniej.

Niestety jako "Gazeta Krotoszyńska" nie mogliśmy sfotografować dziś ósmoklasistów tuż przed rozpoczęciem ich egzaminu. Jak poinformował jeden z dyrektorów, do szkół bowiem trafiła informacja z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.

OKE skierowało do nas pismo, w ktorym poinformowało o tym, by zakazać mediom fotografowania i nagrywania uczniów przed wejściem na salę egzainacyjną, w trakcie rozdawania arkuszy i w trakcie samego egzaminu - powiedział Ireneusz Nowak, dyrektor Szkoły Podtsawowej nr 4 w Krotoszynie. 

Fot. fotolia.pl

Ostatnie komentarze