19 lip / Wincentego, Wodzislawa, Marcina

Dzieci z Raszew będą mogły bezpiecznie dojść do szkoły

Autor: T.S 28 gru 12:50 21 odsłon

Kobylin. Powiat krotoszyński. Ścieżka pieszo-rowerowa

Uczniowie z Raszew codziennie pokonują drogę do szkoły w Smolicach na piechotę. poboczem, drogą bez chodnika czy ścieżki rowerowej. W 2019 roku powstanie ścieżka, która zwiększy bezpieczeństwo uczniów.

 

Smolice – Raszewy – Pasierby – te trzy miejscowości w gminie Kobylin połączy w przyszłości ścieżka rowerowa. - Na końcowym etapie jest właśnie dokumentacja projektowa – informuje Wiesław Popiołek z kobylińskiego urzędu. Inwestycja ma być realizowana w przyszłym roku. Z tego zadania cieszą się mieszkańcy. - Ze Smolic do Raszew jest to około dwóch kilometrów – ocenia na oko Andrzej Szymański, sołtys tej drugiej miejscowości. I dodaje, ze sporo ludzi wybiera właśnie rower jako środek transportu do stolicy gminy. - Jak będzie ścieżka, to na pewno więcej ludzi będzie się decydowało przesiąść na rower – mówi.

 

Mieszkańcy raszew już wielokrotnie sygnalizowali problem. 

- 26 uczniów z Raszew codziennie pokonuje piechotą lub rowerem drogę do szkoły w Smolicach. Idą lub jadą powiatówką, a jak podjeżdżają auta, to uskakują do rowu, aby uniknąć kolizji. Przydałby się chodnik lub ścieżka – alarmowali mieszkańcy. 

Interpelacje w tej sprawie złożyli już na ręce władz powiatu. Wskazują, że dzieci z ich wsi musi codziennie pokonywać niebezpieczna trasę, pozbawioną chodnika. A obie miejscowości są na tyle blisko od siebie, że dzieciaków nie obejmuje dowóz autobusem. - Długość drogi, przy której miałby powstać chodnik to tylko 900 metrów. Bo w Smolicach już chodnik jest – obrazowali mieszkańcy Raszew.

 

Inwestycja warta około pół miliona złotych ma być sfinansowana w połowie ze środków gminy Kobylin i powiatu. 

 

Ostatnie komentarze