26 lis / Delfiny, Sylwestra, Konrada

Dobrze dbasz o swoją pralkę? [PORADY]

Autor: M.P. 27 wrz 21:17
Zakup pralki dla wielu osób wydaje się rzeczą mało skomplikowaną.

Przecież wystarczy wejść do sklepu, poprosić o automat i już. Jednak – dopiero gdy stajemy przed dylematem, jaką pralkę kupić – okazuje się, że to wcale nie jest takie proste.

 

Przy zakupie zwykle bierzemy pod uwagę gdzie pralka była wyprodukowana mając nadzieję, że sprzęt lepszej marki nie będzie się psuł.

Zwykle świadomie wybierasz pralkę o większym załadunku, nawet do 7 kg. Ale potem często zapominasz, że jest to wartość maksymalna. Każdy program może mieć inne obciążenie, pamiętaj więc o tym.

Nie przesadzaj z wirowaniem. Producenci coraz częściej oferują modele pralek, które mają nawet 1400 – 1600 obrotów. Przy takim wirowaniu wyjęte z pralki ubrania rzeczywiście schną błyskawicznie. Jednak z najwyższych obrotów powinniśmy korzystać sporadycznie. Najlepiej zmniejszać je do 800, a niekiedy do 600.

Ustaw pralkę z dala od wanny. W małej łazience jest to bardzo trudne. Ale spróbuj zachować choć kilkanaście cm odległości między pralką a wanną. Dzięki temu łatwiej będzie ci utrzymać sprzęt w czystości i przede wszystkim nie zniszczy się obudowa.

Ostatnie komentarze