18 wrz / Irmy, Stanislawa, Ireny

Darłówko. Wznowiono akcję poszukiwawczą dzieci z Sulmierzyc

Autor: M.P 16 sie 12:39

Dziś (16 sierpnia) około godziny 9.00 wznowiono akcję poszukiwawczą 11-latki i 13-latka, którzy we wtorek (14 sierpnia) zaginęli w morzu w Darłówku. 

Małżeństwo z Sulmierzyc, razem z czwórką dzieci wypoczywało nad morzem. Matka, zajmująca się dwuletnim synkiem na chwilę straciła z oczu 14-latka, 13-latka i 11-latkę. Wtedy doszło do tragedii. Policjanci i ratownik WOPR wyciągnęli z wody 14-latka, który - mimo reanimacji i szybkiego transportu helikopterem LPR do szpitala - nie przeżył.

Cały czas poszukiwana jest reszta rodzeństwa - 11-letnia dziewczynka i 13-letni chłopiec. 

 

- Od chwili, gdy otrzymaliśmy informację, że dzieci zaginęły - cały czas prowadzimy poszukiwania. Jednak, ze względu na trudne warunki na morzu - we wtorek około godziny 17.30 musieliśmy przerwać akcję w wodzie. Poszukiwania były prowadzone z linii brzegowej. Dziś rano warunki pozwoliły na wznowienie akcji poszukiwawczej w wodzie - mówi Agnieszka Łukaszek, rzecznik prasowy policji w Sławnie.

W akcję poszukiwawczą zaangażowani są policjanci, strażacy, nurkowie i ratownicy WOPR. 

- Nurkowie skupiają się na miejscu, w którym został odnaleziony 14-latek, natomiast WOPRowcy wypływają dalej w morze. Planowane jest przeszukanie kilkunastu kilometrów linii brzegowej - mówi Agnieszka Łukaszek. 

 

Ostatnie komentarze