09 lip / Lukrecji, Weroniki, Zenona

Broń, narkotyki i amunicja. Dwóch mieszkańców Sulmierzyc zatrzymanych

Autor: M.P. 29 maj 11:51

Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali w sumie trzech mężczyzn w wieku od 21 do 26 lat. Dwóch z nich  - w wieku 21 i 26 lat - to mieszkańcy Sulmierzyc, a trzeci 22-latek to mieszkaniec powiatu ostrowskiego.  W ich mieszkaniach znaleziono w sumie niemal kilogram MDMA, ponad 100 gram amfetaminy, amunicję i broń gazową. 

 

 

- Kryminalni z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 21-26 lat w związku z posiadaniem dużej ilości narkotyków. W trakcie przeszukań policjanci znaleźli biały proszek i zbryloną jasno-brązową substancje. Wstępne badania narkotesterem wykazały, że zabezpieczone substancje to amfetamina i MDMA - wskazuje Małgorzata Łusiak, rzecznik prasowy ostrowskiej policji.

Dodatkowo, w mieszkaniu 26-latka z Sulmierzyc funkcjonariusze znaleźli kilkanaście sztuk amunicji, natomiast u 22-latka - broń gazową. 

- Mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do policyjnego aresztu. Ostrowscy śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili dwóm podejrzanym tj, 21 i 26- latkowi zarzuty posiadania znacznych ilości zakazanych środków odurzających - wylicza Małgorzata Łusiak. 

Grozi im za to kara nawet 10 lat więzienia.

Ponadto 22 i 26-latek usłyszeli zarzuty posiadania broni i amunicji bez zezwolenia, za co grozi im kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. 

Wobec 21-latka z Sulmierzyc - na wniosek policji i prokuratora - sąd zastosował poręczenie majątkowe i policyjny dozór, a wobec 22-latka i 26-latka - tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. 

Fot: KPP Ostrów Wlkp. 

Ostatnie komentarze