27 lut / Gabriela, Anastazji

Bloger - ratownik. Swoją pasją dzieli się z innymi

Autor: M.P. 25 gru 11:57
Początkowo strona na Facebooku miała być jego prywatnym archiwum informacji medycznych, później zainteresowali się nią znajomi z branży.

Dziś Jakub Nelle z Kobylina prowadzi fanpage, który ma ponad 100 tys. obserwatorów, a on sam uznawany jest za polską „twarz” ratownictwa.

Anatomią człowieka zainteresował się już w szkole średniej.

- Interesowało mnie, co trzeba zrobić, by szwankujący organizm znów zaczął działać – opowiada Jakub Nelle z Kobylina.

Hobby postanowił więc przekuć w zawód i po zdaniu matury kontynuował naukę na kierunku ratownictwo medyczne w studium policealnym a następnie na uczelni wyższej.

– Obroniłem dyplom ratownika medycznego, zdałem państwowy egzamin i rozpocząłem pracę w zawodzie - wspomina kobylinianin.

Pasja do ratowania ludzi nigdy w nim nie wygasła. Przeciwnie – z każdym miesiącem pracy fascynował się nią coraz bardziej. I w 2013 roku postanowił założyć bloga i profil na Facebooku o tematyce medycznej. 

Początkowo zakładał, że będą to jego wirtualne notatki z odnośnikami do źródeł i prywatnym komentarzem, do których – w razie potrzeby – będzie mógł w każdej chwili wrócić bez konieczności wertowania medycznych podręczników.

- Na początku miałem 200 – 300 obserwatorów, co wydawało mi się ogromną liczbą. Byli to głównie znajomi ratownicy medyczni, ale zdarzały się też kompletnie obce mi osoby. Bardzo się cieszyłem, że moja strona im się podoba, że ludzie dziękują za to, że mogą dowiedzieć się nowych rzeczy. Medycyna Ratunkowa to moja pasja i chcę się nią dzielić z innymi – opowiada 32-latek.

Siedem lat później liczba obserwatorów strony „Ratownictwo Medyczne – łączy nas wspólna pasja” przekroczyła 100 tysięcy.

- Obecnie jest to jeden z największych profili społecznościowych o takiej tematyce w Europie i największy w Polsce – przyznaje Jakub Nelle.

Jak Jakub Nelle godzi obowiązki zawodowe z życiem rodzinnym i prowadzeniem strony? Co czuje, gdy po komentarz zwracają się do niego ogólnopolskie media? Jak odnajduje się w roli "twarzy" ratowników i co będzie robił w święta? O tym wszystkim przeczytasz w aktualnym numerze "Gazety Krotoszyńskiej". 

Ostatnie komentarze