19 kwi / Adolfa, Tymona, Leona

Biadki. Ratownicy medyczni reanimowali młodego mężczyznę. Wezwano śmigłowiec

Autor: M.P 06 gru 12:07 4 odsłon

Zespół Ratownictwa Medycznego z Krotoszyna interweniował w Biadkach. Medycy otrzymali wezwanie do młodego, nieprzytomnego mężczyzny leżącego na terenie posesji.

- ZRM z Krotoszyna w składzie podstawowym, bez lekarza, otrzymał zgłoszenie o nieprzytomnym, młodym mężczyźnie.- mówi Jakub Nelle, rzecznik prasowy Zespołów Ratownictwa Medycznego działających przy SP ZOZ w Krotoszynie. 

Ratownicy medyczni po przyjeździe na miejsce natychmiast przystąpili do badania młodego mężczyzny. - Przeprowadzili badanie podmiotowe i przedmiotowe. Stwierdzili brak oznak życia, więc natychmiast wdrożyli zaawansowane czynności ratunkowe - dodaje Jakub Nelle.

Jeszcze w czasie prowadzonej reanimacji ratownicy medyczni z Krotoszyna wezwali do Biadek śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Michałkowa. 

Walka o życie młodego mężczyzny w Biadkach była bardzo ciężka. Jednak ratownicy medyczni nie poddawali się i po półgodzinnej reanimacji udało im się przywrócić czynności życiowe poszkodowanego. 

- Gdy śmigłowiec leciał na miejsce, naszym ratownikom medycznym udało się przywrócić czynności życiowe u tego młodego człowieka - mówi rzecznik prasowy Zespołów Ratownictwa Medycznego w Krotoszynie.

Pacjent został podłączony pod specjalistyczny sprzęt medyczny i po przylocie śmigłowca przekazany załodze Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, która przetransportowała go do szpitala.

Brawurowa akcja krotoszyńskich ratowników medycznych uratowała życie poszkodowanemu w Biadkach. 

Jeden z ratowników medycznych biorących udział w akcji - Mikołaj Rabczewski - nie ukrywa na swoim profilu społecznościowym, że to najlepszy prezent, jaki mógł dostać w dniu swoich imienin.

- Po 30 minutach reanimacji pacjent zaczyna wracać. Pacjenta przekazaliśmy Ratownikowi 21 w stanie ciężkim, ale stabilnym. I czy można dostać lepszy prezent na imieniny, niż odratowanie młodego człowieka? - wskazuje Mikołaj Rabczewski. 

 

ŁAŃCUCH PRZEŻYCIA:

Ostatnie komentarze