24 lut / Macieja, Bogusza, Sergiusza

Biadki. Pociąg potrącił mężczyznę [ZDJĘCIA]

Autor: M.P. 24 sie 09:24
Na przejeździe kolejowym w Biadkach, przy ulicy Orpiszewskiej doszło do wypadku. Pociąg towarowy potrącił starszego mężczyznę.

Na przejeździe kolejowym w Biadkach, przy ulicy Orpiszewskiej doszło do wypadku. Pociąg towarowy potrącił starszego mężczyznę.

- Z informacji uzyskanych w trakcie procesu dysponowania Służb Ratowniczych wynikało, że poszkodowany znajduje się pod lokomotywą. Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie oraz zastęp z miejscowej jednostki OSP Biadki - mówi Tomasz Patryas, oficer prasowy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Na miejsce zadysponowano również policję oraz Zespół Ratownictwa Medycznego z Krotoszyna.

- Gdy nasz zespół dojechał na miejsce osoba poszkodowana znajdowała się pod lokomotywą, w obecności strażaków, którzy próbowali wydobyć mężczyznę spod maszyny. Ratownicy w trakcie działań straży podjęli już medyczne czynności ratunkowe. Po uwolnieniu poszkodowanego natychmiast przystąpili do badania przedmiotowego, podmiotowego i urazowego. U mężczyzny podejrzewano uraz kręgosłupa, uraz wielonarządowy i rozległe obrażenia kończyn, dlatego zespół niezwłocznie przystąpił do medycznych czynności ratunkowych stosując m.in środki farmakologiczne, płynoterapię, pełną stablizację kręgosłupa i opatrunki - wylicza Jakub Nelle, rzecznik prasowy Zespołów Ratownictwa Medycznego działających przy SP ZOZ w Krotoszynie.

Ranny mężczyzna w chwili uwolnienia spod lokomotywy był przytomny. Ratownicy, po zastosowaniu wszystkich niezbędnych na miejscu czynności ratunkowych przestransportowali go do krotoszyńskiego szpitala.

Sprawę wyjaśnia policja. 

Ostatnie komentarze