/ Urbana, Saturnina, Krzysztofa

Alicja Kowańdy ze srebrem Pucharu Świata

Autor: T.S 03 kwi 11:56
Najlepszy start w historii występów w Pucharach Świata w taekwondo olimpijskim, zanotowała zawodniczka MUKS Białe Tygrysy Jarocin, mieszkanka gminy Koźmin Wielkopolski, Alicja Kowańdy.

W Belgian Open 2019 wywalczyła srebrny medal w rywalizacji juniorek do 63 kg i umocniła się na pierwszym miejscu w swojej kategorii w rankingu Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego.

 

W belgijskim Lommel, gdzie rozgrywano tegoroczną edycję Belgian Open 2019, zaliczaną do Pucharów Świata o wyższej randze G2, wystartowało blisko 1700 zawodniczek i zawodników, rywalizujących w trzech kategoriach wiekowych: senior, junior i kadet.

 

Alicja turniej rozpoczęła dość nerwowo, ale w ostatnich sekundach wywalczyła zwycięstwo nad zawodniczką z Serbii. Następnie bardzo pewnie pokonała rywalki z Niemiec i Finlandii, by w finale ulec bardzo utytułowanej reprezentantce USA.

 

Jestem zadowolona z poziomu toczonych walk. Widać, że jako trzecioroczna juniorka w pełni wykorzystuje zdobyte doświadczenie z lat poprzednich i nie reaguje zbyt nerwowo, nawet w kryzysowych momentach, a w połączeniu z dobrą pracą na treningach, dało jej to pierwszy medal Pucharu Świata w kategorii junior. Dzięki temu wynikowi bardzo mocno awansowała w rankingu PZTO, jest tam liderką w swojej kategorii wagowej i walczy w tym roku o coś więcej, niż tylko medal mistrzostw Polski, ale o co dokładnie, to zdradzimy w późniejszym terminie – podsumowała start swojej zawodniczki Józefina Nowaczyk-Wróbel – trener MUKS Białe Tygrysy Jarocin

 

Ostatnie komentarze