28 lut / Romana, Ludomira, Lecha

Akcja Smog w powiecie krotoszyńskim. Można stracić dowód rejestracyjny

Autor: M.P. 28 sty 14:14
Trwa ogólnopolska akcja policji „Smog”.

Na drogach całej Polski – również w powiecie krotoszyńskim – policjanci sprawdzają ogólny stan techniczny samochodów i jakość spalin.

AKCJA SMOG

W ramach akcji „Smog” na drogach zatrzymywane są samochody, co do których istnieje uzasadnione przypuszczenie, że naruszają one wymagania ochrony środowiska.

Funkcjonariusze policji dysponują około setką urządzeń do sprawdzania spalin – dymomierzy (wykorzystywanych do pomiaru jakości spalin w samochodach z silnikiem Diesla) oraz analizatorów spalin (do pomiarów samochodów z silnikami Diesla i benzynowych).

STAN TECHNICZNY POJAZDU

Jednak nawet na terenach, gdzie policjanci takich urządzeń nie mają – akcja „Smog” trwa.

W powiecie krotoszyńskim funkcjonariusze „wyłapują” samochody, które „na pierwszy rzut oka” zagrażają środowisku. W razie wątpliwości takie auto może zostać skierowane do stacji diagnostycznej, w celu dokonania pomiaru.

Właścicielom samochodów o złym stanie technicznym grożą mandaty i odebranie dowodu rejestracyjnego pojazdu.

- Właściciele i kierowcy pojazdów o złym stanie technicznym lub osoby nie posiadające ważnych badań technicznych pojazdu mogą zostać ukarani mandatem do 500 zł oraz mogą mieć odebrane dowody rejestracyjne pojazdu – mówi Piotr Szczepaniak, rzecznik prasowy krotoszyńskiej policji.

 

Ostatnie komentarze