24 kwi / Horacego, Feliksa, Grzegorza

36-latek z udarem. Ratownicy wezwali na pomoc helikopter

Autor: M.P 12 cze 09:58 12 odsłon

To była wręcz heroiczna walka o życie 36-letniego mieszkańca Jutrosina (powiat rawicki). Stoczyli ją medycy z Kobylina.

– Byliśmy najbliższym wolnym Zespołem Ratownictwa Medycznego, dlatego zostaliśmy wysłani do pacjenta – mówi Jakub Nelle, rzecznik prasowy Zespołów Ratownictwa Medycznego działających przy SP ZOZ w Krotoszynie.

Udar, liczyła się każda minuta

Po przebadaniu 36-latka medycy podejrzewali udar. Rozpoczęli więc walkę z czasem, bo w takich przypadkach liczy się każda minuta. Dlatego zdecydowali o wezwaniu do Jutrosina helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wszystko po to, by pacjent jak najszybciej trafił do szpitala.

- Niestety, okazało się, że LPR jest na innej interwencji i nie ma możliwości przylotu do Jutrosina – wskazuje Jakub Nelle.

 

Śmigłowiec mógł przylecieć

Ratownicy przetransportowali więc pacjenta do karetki i ruszyli w stronę Kalisza, gdzie znajduje się specjalistyczna placówka medyczna. Gdy byli w Kobylinie skontaktował się z nimi dyspozytor. 

– Poinformował nas, że helikopter LPR z Michałkowa jest już wolny i może przejąć pacjenta – informuje rzecznik prasowy.

Medycy umówili się z załogą śmigłowca na boisku sportowym w Kobylinie. Teren lądowiska zabezpieczyli strażacy z OSP w Kobylinie. 36-latek został przekazany załodze śmigłowca, która przetransportowała go do szpitala w Kaliszu.

 

36-latek wygrał

Mężczyzna trafił do placówki medycznej w stanie ciężkim. Na szczęście heroiczna walka ratowników, załogi śmigłowca i lekarzy przyniosła efekt. 36-latka udało się uratować i jego życiu nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo.

- Pacjent obecnie znajduje się na neurologii, w stanie dobrym – mówi Paweł Gawroński, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu.

 

 

 

Zdjęcia: Jakub Nelle - rzecznik prasowy ZRM działających przy SP ZOZ w Krotoszynie.

Ostatnie komentarze