19 lip / Wincentego, Wodzislawa, Marcina

33-latek okradał pracodawcę. Skradzione paliwo sprzedawał przez CB-radio

Autor: Marta Popławska 04 kwi 12:27 516 odsłon

33-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego pracował w jednej z leszczyńskich firm transportowych. Mężczyzna przez ponad rok ukradł prawie 2,5 tysiąca litrów paliwa z samochodu służbowego. Skradziony towar sprzedawał innym kierowcom, ogłaszając to przez CB radio. 

 

- Wyglądało to w ten sposób, że kierowca podczas kursów transportowych tankował auto na przydrożnych stacjach benzynowych nie wykazując tej czynności w karcie kontrolnej, którą zobowiązany był wypełnić i przedłożyć w firmie. Niemalże bezpośrednio po zatankowaniu samochodu, mężczyzna przez CB radio ogłaszał, że ma na sprzedaż olej napędowy w okazyjnej cenie. Na kupców zazwyczaj nie musiał długo czekać. Na umówionym z klientem parkingu samochodowym ściągał paliwo ze zbiornika auta do przenośnych pojemników typu beczki, kanistry - relacjonuje Monika Żymełka z leszczyńskiej policji. 

Leszczyńscy policjanci zatrzymali 33-latka w jego miejscu zamieszkania. Podczas przeszukania w domu mieszkańca powiatu krotoszyńskiego znaleziono 11 plastikowych pojemników o pojemności 20 litrów wypełnionych paliwem. 

Mężczyzna usłyszał łącznie 10 zarzutów kradzieży i oszustw. Policjanci udowodnili mu również, że - nie będąc już pracownikiem leszczyńskiej firmy - podjechał na jedną ze stacji paliw w Lesznie, gdzie zatankował ponad 80 litrów oleju napędowego na tzw. WZ-kę.

 

- Podając się za swojego kolegę z pracy i podpisując dokument jego nazwiskiem - mówi Monika Żymełka.

 

Wartość skradzionego oleju napędowego to blisko 15 tysięcy złotych. Mężczyźnie grozi nawet 8 lat więzienia. 

 

Ostatnie komentarze