reklama

Seniorzy z Sulmierzyc wsiedli na rowery. Promowali aktywność i trzeźwość [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Seniorzy z Sulmierzyc wsiedli na rowery. Promowali aktywność i trzeźwość [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Autor: UM Sulmierzyce
Zobacz
galerię
10
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
EdukacjaBezpieczeństwo na drodze, zdrowy styl życia i aktywność fizyczna były głównymi tematami spotkania zorganizowanego dla seniorów w Sulmierzycach. Uczestnicy wydarzenia nie tylko wysłuchali prelekcji dotyczącej bezpieczeństwa, ale także wzięli udział we wspólnej przejażdżce rowerowej.
reklama

Akcja „Aktywni bez procentów” odbyła się przy kompleksie boisk Orlik i była skierowana do seniorów z miasta Sulmierzyce.

Bezpieczeństwo i zdrowy styl życia w Sulmierzycach

Spotkanie zorganizowano pod hasłem „Aktywni bez procentów”. Jego celem była promocja bezpiecznych zachowań na drodze oraz zachęcanie do prowadzenia zdrowego, trzeźwego stylu życia.

Podczas spotkania dzielnicowa mł. asp. Monika Klimek przypomniała uczestnikom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, omówiła konsekwencje jazdy pod wpływem alkoholu oraz zachęcała do prowadzenia zdrowego stylu życia i unikania nałogów - podkreślają przedstawiciele krotoszyńskiej policji. 

Co ważne, przed rozpoczęciem wspólnej przejażdżki rowerowej, chętni uczestnicy mogli sprawdzić swoją trzeźwość za pomocą urządzenia Alcoblow.

reklama

Organizatorzy podkreślali, że odpowiedzialność na drodze zaczyna się od właściwych decyzji, a jazda po alkoholu stanowi zagrożenie zarówno dla kierujących, jak i innych uczestników ruchu.

 

Odblaski i wspólny przejazd rowerowy

Członkowie Miejskiej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wręczyli seniorom odblaskowe szelki z hasłem „Jedź świadomie. Jedź trzeźwo”. Akcja miała zwrócić uwagę na znaczenie widoczności rowerzystów oraz promować odpowiedzialne zachowania na drogach.

Po części edukacyjnej uczestnicy wyruszyli na wspólną przejażdżkę rowerową, łącząc aktywność fizyczną z integracją i spędzaniem czasu na świeżym powietrzu.

 

Aktywni bez procentów

Organizatorzy podkreślają, że wydarzenie było nie tylko okazją do zdobycia praktycznej wiedzy, ale także do integracji mieszkańców i promowania zdrowych nawyków.

reklama

Spotkanie pokazało, że aktywność fizyczna, bezpieczeństwo i odpowiedzialność mogą iść w parze, a rower pozostaje jednym z najlepszych sposobów na aktywne spędzanie czasu niezależnie od wieku.

WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
logo