Reklama

Nauczyciele z Koźmina Wlkp. szkolili się na Malcie [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Edukacja Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego z Koźmina Wielkopolskiego polecieli na Maltę, by wziąć udział w projekcie językowym Erasmus + „Kompetentna kadra kluczem do rozwoju szkoły”.

Reklama

Grupa nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Koźminie Wlkp. w czasie wakacji wybrali się na Maltę, gdzie odbywał się projekt językowy Erasmus + „Kompetentna kadra kluczem do rozwoju szkoły”. 

Głównym założeniem projektu był udział w kursie doskonalącym umiejętności posługiwania się językiem angielskim przez pedagogów. Wraz z dziesięcioosobową grupą nauczyeli z koźmińskiej trójki tworzyliśmy część blisko stuosobowego zespołu z różnych szkół z Polski, który przez 14 dni na Malcie podnosił swoje językowe kompetencje - wskazuje jeden z nauczycieli SP nr 3 w Koźminie Wlkp., który brał udział w projekcie. 

Dwutygodniowy pobyt koźmińskich nauczycieli na Malcie był bardzo intensywny. 6 godzin dziennie, 6 dni w tygodniu pedagodzy szkolili swoje umiejętności językowe. 

Nauczyciele poszerzali swoje kompetencje językowe pod kierunkiem wykładowców z najbardziej prestiżowych uczelni świata anglosaskiego, uczelni St Mary i St Andrews University. Nacisk położono na naukę języka komunikatywnego i używanego w sposób naturalny i bezrefleksyjny. Wybór tej metody nie jest przypadkowy, pozwala na odświeżenie języka i płynne wykorzystanie go w sytuacjach komunikacyjnych - podkreśla Arleta Szkudlarek, dyrektor SP nr 3 w Koźminie Wlkp.

Pedagodzy mieli także okazję do podziwiania uroków wysp.

Wspaniałym pomysłem uatrakcyjniającym pobyt na Malcie było prowadzenie wycieczek podczas zajęć. Dzięki nim mogliśmy podziwiać tamtejsze perełki: stolicę Malty - Vallettę, jedno z najpiękniejszych obronnych miast Europy, przepiękne plaże - Błękitną Lagunę, Plażę Rajską, Błękitną Grotę i jaskinie przylegające do niej, gdzie woda przybiera różnorodne barwy od atramentowej do szafirowo - kobaltowej. W soboty i niedziele mogliśmy wybrać się na okoliczne wyspy Gozo i Comino. Wszędzie jest dużo kościołów, przepiękne wąskie uliczki, domy z piaskowca na stromych zboczach, porty, w których cumują statki, żaglówki, łodzie i motorówki. Przez cały czas dopisywała nam fantastyczna pogoda - wyliczają uczestnicy projektu.

Zdobytą na Malcie wiedze koźmińscy nauczyciele wykorzystają w czasie prowadzonych przez siebie zajęć szkolnych. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy