03 cze / Leszka, Tamary, Karola

Usługi fryzjerskie dla dzieci — czyli o czym nie możesz zapomnieć, gdy chcesz otworzyć salon fryzjerski również dla dzieci?

Autor: materiał partnera 22 mar 14:09

Obecnie rodzice coraz częściej przyprowadzają swoje dzieci do fryzjera. Dlatego, jeśli dopiero szukasz grupy docelowej dla swojego salonu, koniecznie weź pod uwagę rodzinne usługi fryzjerskie. Choć trzeba przyznać, że dziecko to dość wymagający klient, dlatego musisz poznać kilka aspektów, które pozwolą ci stworzyć przyjazną atmosferę dla dzieci i ich rodziców.

Idealny salon fryzjerski dla dziecka

Jeśli Twój salon fryzjerski posiada ofertę skierowaną jedynie dla dzieci, to bardzo ważne jest dopasowanie mebli fryzjerskich, sprzętów oraz stylu całego salonu właśnie do nich. W taki sposób stworzysz bardzo miłą atmosferę, dzięki której dziecko poczuje się bardzo przytulnie. Jednak trzeba przyznać, że nadal bardzo mało jest takich miejsc. W końcu oferta dla dzieci zazwyczaj wiąże się jedynie ze strzyżeniem oraz modelowaniem włosów. Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem będą usługi fryzjerskie dla całej rodziny. Dzięki temu w tym samym czasie może być ostrzyżone dziecko oraz wykonywana, choćby stała ondulacja włosów jego matki. Jednak musisz zdawać sobie sprawę z tego, że dla dziecka wizyta u fryzjera może być bardzo stresująca, dlatego zadbaj o kilka kwestii, aby ułatwić im całą tę sytuację.

Jak wyposażyć salon fryzjerski, aby trafił on w gust dziecka?

Różne odsłony fotela fryzjerskiego

Istnieją dwie opcje doboru fotela, pierwsza to kupno wysokiej jakości fotela fryzjerskiego, który posiada podłokietniki i zagłówki. Tym samym pozwolą one zadbać o komfort dorosłego klienta, a przy okazji zabezpieczają przed spadnięciem dziecko. Warto zaznaczyć, że fotel może być uniwersalny jedynie wtedy, gdy ma możliwość regulacji wysokości, aby dziecko, jak i dorosły mogli swobodnie na nim usiąść. Szczególnie zaleca się wybierać wtedy modele z pompą hydrauliczną lub ewentualnie gazową. Znajdują się one w ofercie sklepu activeshop.com.pl.

Jeśli naprawdę wiele dzieci pojawia się w Twoim salonie fryzjerskim, to warto pomyśleć o kupnie, choćby jednego fotelu skrojonego całkowicie do potrzeb dziecka. Już sam jego wygląd będzie zachęcać dziecko, aby na nim usiąść.

Zadbaj o ozdoby

Dla dzieci zawsze najważniejsze jest to, co widzi. Dlatego Twój salon powinien mieć dodatki w postaci nakładek na fotele w kolorowe wzorki lub postacie z bajek. Dobrym pomysłem będą też obrazy w żywych kolorach. Jeśli chodzi o przełamanie lodów, to warto zakupić, chociaż mniejsze i kolorowe peleryny w typowo dziecięce wzory.

Przekonaj dziecko, że warto wracać

Każde dziecko chce wracać w miejsca, które kojarzą mu się pozytywnie. Dla rodziców ich zadowolenie również nie jest to bez znaczenia. Dlatego zadbaj też o wyposażenie szuflady w coś słodkiego, aby przekonać dziecko, że kiedy będzie grzeczne w trakcie strzyżenia, to otrzyma słodką nagrodę.

Ostatnie komentarze