11 gru / Damazego, Waldemara, Daniela

Jak kupić ubezpieczenie na życie dla dziecka?

Autor: materiał partnera 21 maj 00:00 258 odsłon

Ochrona dziecka, jak i jego przyszłości są celem nadrzędnym każdego kochającego rodzica. Trzeba jednak wiedzieć jaka ochrona będzie najlepsza i na co można liczyć, decydując się na zakup ubezpieczenia dla dziecka.

Możliwości ubezpieczenia dziecka jest wiele – możemy włączyć je w polisę grupową, wykupioną w pracy, nabyć polisę NNW w szkole lub indywidualnie czy zdecydować się na polisę posagową. Większość towarzystw ubezpieczeniowych posiada powyższe rozwiązania, zatem łatwo się pogubić i wybrać pochopnie, ale dzięki prostemu narzędziu online oszczędzimy nie tylko czas, ale i pieniądze.

Polisa ochronna: następstwa nieszczęśliwych wypadków

Placówki szkolne zapewniają dzieciom możliwość ubezpieczenia się, jednak temat ten najczęściej zostaje potraktowany bardzo pobieżnie lub decyzją większości rodziców zostaje przeforsowana polisa o najniższej składce rocznej. Zakup takiego ubezpieczenia w szkole nie zawsze jest opłacalny. Może ono pełnić ochronę tylko czasową, np. w momencie pobytu dziecka w szkole, chronić od konkretnych zdarzeń, wykluczając pobyt w szpitalu lub kontuzję podczas dni wolnych od szkoły. A na pewno szkolne NNW będzie posiadało niskie sumy ubezpieczenia.

Aby nie ryzykować zakupu polisy, która się nie sprawdzi, lepiej wcześniej porównać dostępne ubezpieczenia w sieci. Poniżej polisy dedykowane najmłodszym w ramach następstw nieszczęśliwych wypadków.

Grupa ubezpieczeniowa AXA przy minimalnej składce rocznej 28 zł gwarantuje ubezpieczenie na sumę 16 000 zł, z kolei przy składce 128 zł suma ubezpieczenia wzrasta do 75 000 zł. Jedna składka na rok zapewnia przy tym 1% sumy ubezpieczenia za uszczerbek w postaci:

 • oparzenia;
 • odmrożenia;
 • rany skóry;
 • wstrząśnienia mózgu;
 • złamania;
 • zwichnięcia;
 • utraty zębów stałych;
 • uszkodzenie narządu słuchu lub wzroku.

Za każdy dzień pobytu w szpitalu w wyniku nieszczęśliwego wypadku ubezpieczyciel zapewnia maksymalnie 100 zł. Gwarantuje również zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji, które nie są pokrywane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Z kolei towarzystwo ubezpieczeniowe PZU w swojej ofercie NNW dla uczniów i przedszkolaków proponuje również ochronę na wypadek pogryzień i ukąszeń, trwałego uszkodzenia ciała, zapewnia wizyty domowe lekarza w razie konieczności oraz pomoc w zorganizowaniu przedmiotów ortopedycznych oraz środków pomocniczych. Grupa PZU chroni również w sytuacji, gdy dziecko trafi do szpitala w wyniku zatrucia substancjami chemicznymi, porażenia prądem lub urazu ciała.

Jak widać firmy ubezpieczeniowe oferują wiele możliwości, zatem dobrze jest dokładnie sprawdzić, co przysługuje nam w podobnej cenie. Takie informacje możemy pozyskać szukając ubezpieczenie na życie w www.ubezpieczeniaonline.pl, ponieważ strona zrzesza wiele towarzystw ubezpieczeniowych, informacje o najnowszych ofertach i możliwościach.

Polisa oszczędnościowa: posag na start w dorosłe życie

Ta forma ubezpieczenia jest wybierana przez rodziców, którym zależy na gromadzeniu środków dla dziecka na jego start w dorosłe życie. Na czas trwania umowy dziecko zyskuje również ochronę na wypadek utraty rodzica, w takiej sytuacji otrzyma ono regularnie wypłacaną rentę do czasu, aż osiągnie pełnoletność.

Polisa posagowa to forma oszczędzania na przyszłość. Niestety nie jesteśmy w stanie przewidzieć ani naszego stanu zdrowia, ani statusu zawodowego za 10 czy 20 lat a tym samym mieć pewność, że będzie nas stać posłać dziecko na studia do innego miasta, za granicę lub by pomóc dziecku kupić mieszkanie. Regularnie płacone składki gwarantują określoną sumę ubezpieczenia, która zostaje wypłacona w umówionym momencie życia dziecka, np. gdy ukończy 20 lub 25 lat – ten moment samodzielnie może wybrać rodzic przy zawieraniu umowy. A ta najczęściej podpisywana jest na minimum 5 lat i może trwać do 20 lub 25 lat, pod warunkiem, że dziecko nie przekroczy 25. roku życia.

Przykładowo:

 1. TU Warta oferuje polisę posagową przy minimalnej składce miesięcznej w kwocie 100 zł. Program Warta Posag oferuje również rozszerzenie umowy na wypadek inwalidztwa dziecka oraz na wypadek skutków wypadku rodzica. Na ubezpieczenie zdecydować się mogą rodzice, ale również dziadkowie, inni krewni jak i przyjaciele rodziny, którzy chcą wspomóc przyszłość dziecka.
 2. Grupa ubezpieczeniowa AXA oferuje program Plan Elastyczny, w którego zakres wchodzą umowy dodatkowe chroniące od:
 • pobytu w szpitalu;
 • poważnego zachorowania (udar mózgu, nowotwór, zawał);
 • operacji chirurgicznej;
 • poważnego uszczerbku na zdrowiu;
 • kompleksowego leczenia chorób nowotworowych w ramach umowy Pomoc na raka.

Taka polisa na życie dla dziecka z www.ubezpieczeniaonline.pl wybrana spośród zaproponowanych przez agentów będzie gwarancją ochrony dla dziecka i otrzymania sumy regularnie wpłacanych składek.

Ostatnie komentarze
Popularne w Biznes i praca