reklama
reklama

Konsolidacja kredytu idealnym sposobem na zmniejszenie miesięcznych rat?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: zdjęcie partnera

Konsolidacja kredytu idealnym sposobem na zmniejszenie miesięcznych rat? - Zdjęcie główne

foto zdjęcie partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Artykuł partnera Trudno się dziwić coraz większemu zainteresowaniu Polaków kredytem konsolidacyjnym. Jest on w stanie zmniejszyć wysokość naszych miesięcznych rat, poprawiając przez to domowy budżet. Jednak, na czym dokładnie polega tego typu działanie? Jak się do niego przygotować, ale i jak znaleźć najlepszą ofertę konsolidacji kredytu? Dowiedz się już teraz!
reklama

  1. Czym jest konsolidacja kredytu?
  2. Ranking kredytów konsolidacyjnych.
  3. Jak się przygotować?
  4. Co jeszcze warto wiedzieć?
W związku ze stale rosnącym zadłużeniem Polaków, konsolidacja kredytu jest jednym z najlepszych rozwiązań, aby wyjść z kłopotliwej sytuacji. Nieodzowną pomocą w znalezieniu najkorzystniejszej oferty okazuje się być Direct Money, gdzie, między innymi, znajdziemy ranking kredytów konsolidacyjnych. Zanim jednak przystąpimy do działania, warto dowiedzieć się o tej usłudze finansowej wszystkiego, co najważniejsze...

Czym jest konsolidacja kredytu?

Kredyt konsolidacyjny, najprościej mówiąc, jest połączeniem kilku kredytów w jeden, którego rata jest mniejsza od dotychczasowych zobowiązań. Ma to szczególne znaczenie dla osób, które szukają sposobów na odciążenie budżetu domowego. Co istotne, gotówka uzyskana z kredytu konsolidacyjnego może pokryć wszelkie wcześniejsze zobowiązania finansowe, czyli między innymi kredyty gotówkowe, hipoteczne czy pożyczki. Należy mieć jednak świadomość, że mimo niższych rat miesięcznych, koszt całego kredytu będzie wyższy niż suma dotychczasowych, co dzieje się poprzez wydłużenie okresu spłat. Dlatego też tak ważne jest dokładne przeanalizowanie sytuacji przed zaciągnięciem kredytu konsolidacyjnego.

Ranking kredytów konsolidacyjnych

Wspomniany wcześniej ranking kredytów konsolidacyjnych okaże się wręcz niezbędnym narzędziem dla każdej osoby rozważającej zaciągnięcie tego typu zobowiązania finansowego. W miejscu tym zebrano wszystkie aktualne oferty (co jest szczególne istotne, gdyż w czasach pandemii część banków zawiesiła niektóre usługi) i porównano między sobą. Co więcej, otrzymujemy możliwość określenia potrzebnej nam kwoty, a także interesującego nas okresu spłat, i dopiero na tej podstawie otrzymujemy konkretny ranking. Do naszej dyspozycji pozostaje także kalkulator kredytu, który wskaże wysokość naszej raty (co zostanie w późniejszym czasie zweryfikowane przez zdolność kredytową).

Jak się przygotować?

Sporym ułatwieniem jest możliwość załatwiania formalności online, co niektóre banki praktykują podczas całościowej procedury udzielania kredytu konsolidacyjnego (w banku nie będziemy musieli pojawić się ani razu). Obowiązkiem kredytobiorcy jest przygotowanie dowodu osobistego, a także zaświadczenia o dochodach, wraz z rodzajem podjętej pracy. Co więcej, należy przedstawić umowy kredytowe zaciągniętych zobowiązań, w tym harmonogram spłat bądź zaświadczenie o wysokości zadłużenia. Im wcześniej spełnimy wszystkie wymagania postawione przez bank, tym szybciej będziemy mogli rozpocząć spłatę na korzystniejszych warunkach.

Co jeszcze warto wiedzieć?

W przypadku, gdy suma naszych dotychczasowych zadłużeń będzie dość znaczną kwotą, możliwe, że bank będzie potrzebował dodatkowego zabezpieczenia. W takich przypadkach najczęściej pojawia się ono w postaci hipoteki domu bądź mieszkania. Jeśli jednak dana nieruchomość posiada już inne zobowiązanie, pozostaje skierowanie się w stronę kredytów konsolidacyjnych bez hipoteki, choć te z reguły posiadają gorsze warunki. Istnieją także pożyczki konsolidacyjne (udzielane przez tzw. parabanki).

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
reklama
reklama