Reklama

Jakie buty robocze kupić?

Opublikowano: 5 maja 2021 12:13
Autor: Artykuł partnera | Zdjęcie: zdjęcie parnera

Jakie buty robocze kupić? - Zdjęcie główne

foto zdjęcie parnera

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Artykuł partnera Buty robocze używane są podczas pracy. Zgodnie z zapisami zawartymi w Kodeksie pracy osoba zatrudniająca ma obowiązek dostarczyć podwładnym pełen komplet odzieży roboczej, w tym także obuwie. Przed zakupem konkretnego produktu warto sprawdzić, czym wyróżniają się dobrze buty robocze.

Reklama

  1. Czym są buty robocze?
  2. Jakie powinny być porządne buty robocze?
  3. Jak dobrać buty dla pracowników?

Czym są buty robocze?

Buty robocze to specjalny rodzaj obuwia wykorzystywany w pracy. Główne zadanie obuwia to zabezpieczanie pracowników przed zabrudzeniem. W momencie, gdy wykonywane zadania mogą wiązać się z zanieczyszczeniem prywatnego obuwia pracowników, pracodawca musi dostarczyć odpowiednie produkty podwładnym. Koszt zakupu odpowiednich produktów leży po stronie firmy zatrudniającej. Warto tutaj zaznaczyć, że obuwie robocze to nie jest to samo, co obuwie ochronne. Te dwa pojęcia często są mylnie używanie jako zamienniki. Odzież i obuwie ochronne zabezpieczają pracowników przed działaniem czynników bezpośrednio zagrażającym zdrowiu i życiu osób wykonujących konkretne zadania. Nie jest to zadanie butów roboczych. Warto jednak podkreślić, że zarówno odzież ochronna, jak i robocza powinna być zgodna z wszystkimi zasadami BHP. 

Jakie powinny być porządne buty robocze?

Buty robocze przede wszystkim muszą być wygodne. W końcu jest to ubiór, który nosimy przez cały dzień pracy. Ważna jest gruba podeszwa zabezpieczająca przed nierównym podłożem. W przypadku obuwia na budowę warto także pamiętać, by podeszwa była antypoślizgowa. Często stosowane są specjalne wkładki antyprzebiciowe. Pracownicy, którzy używają ostrych narzędzi muszą bowiem bardzo uważać na każdą część swojego ciała. Buty robocze muszą być wykonane z bardzo wytrzymałych materiałów, które nie powodują nadmiernego pocenia się stopy. Dzięki temu produkt nie wpływa na obniżenie komfortu pracy, co jest niezwykle ważne, by pracownicy mogli bez przeszkód wykonywać swoje zadania. Źle dobrana odzież robocza może bowiem wpływać na efektywność podwładnych. Dotyczy to zarówno obuwia męskiego, jak i damskiego: https://magrosbhp.pl/kategoria-produktu/obuwie/obuwie-damskie/.

Jak dobrać buty dla pracowników?

Buty robocze dla pracowników muszą być dobrane do rodzaju wykonywanych zadań. Warto zatem dokładnie przeanalizować potrzeby zatrudnionych osób.Inne obuwie będzie potrzebne dla osób pracujących na budowie, a inne w szpitalu. Dlatego w sklepach dostępne są różne modele, np. buty robacze nad kostkę lub lżejsze modele. Taka różnorodność pozwala kupić model idealnie spełniający wymagania podwładnych. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE